„Kłamco”, „łobuzie”, „jesteś chora”, czyli Nitras w akcji. Sejmowe pyskówki posła PO

„Panie pośle Nitras, proszę nie pokrzykiwać” – zwrócił się w styczniu 2018 roku ówczesny marszałek Sejmu Marek Kuchciński do parlamentarzysty PO. „Ja nie pokrzykuję, ja polemizuję” – odpowiedział z ław sejmowych Sławomir Nitras. To charakterystyczne zachowanie posła, wiodącego prym wśród najbardziej ordynarnych krzykaczy sejmowej opozycji.
 
3 lipca 2018 roku Sejm debatował nad wnioskiem o odwołanie Marka Kuchcińskiego z funkcji marszałka Sejmu RP. Obrady wielokrotnie zakłócał Sławomir Nitras, który swoimi komentarzami, uwagami, pyskówkami i inwektywami notorycznie przerywał mówcom. Poseł PiS Beata Mazurek zwróciła się wówczas do posłów: „Za swoje zachowanie [Sławomir Nitras] powinien być już wielokrotnie wykluczony z obrad. Jak bowiem zachowuje się poseł Nitras? On nie tylko przerywa wystąpienia, nie tylko zakłóca obrady podczas wystąpień, np. prezesa Rady Ministrów. Poseł Nitras bardzo często zachowuje się w sposób agresywny i nadpobudliwy”.
Tego typu reakcji na sejmowe awanturnictwo polityka PO było w ostatnich latach wiele. Niestety – na wszelkie uwagi dotyczące kultury osobistej Nitras jest całkowicie odporny.
 
A pan jest chamem!
Posiedzenie Sejmu 13 grudnia 2017 roku. Parlamentarzyści dyskutują na temat projektu zmiany ustawy o broni i amunicji. Na sejmową mównicę wychodzi Michał Dworczyk, ówczesny sekretarz stanu w MON. Odnosząc się do wcześniejszych zarzutów Nitrasa, mówi: „Cóż, najpierw muszę ze smutkiem stwierdzić, że pan poseł Nitras, który przyzwyczaił nas do braku dobrego wychowania i arogancji, na dodatek cynicznie posługuje się oszustwem. [...] Jest pan człowiekiem, który posługuje się oszustwem, albo nie przeczytał pan ustawy”. Na co Sławomir Nitras krzyczy z ław sejmowych: „A pan jest chamem!”.
Kilka dni wcześniej w Sejmie Nitras co rusz przerywał wystąpienie premier Beaty Szydło. Wołał m.in. „Igor Stachowiak! Krycie mordercy!”. A gdy Szydło zaczyna mówić: „Dbamy o...
[pozostało do przeczytania 72% tekstu]
Dostęp do artykułów: