Rosja: Horror from real Mordor

Wiadomości z kraju wiecznej szczęśliwości, czyli cotygodniowy przegląd ciekawostek z Federacji Rosyjskiej. Od Kaliningradu pod chińską granicę. Od Moskwy do wiosek na Przywołżu. 
 
Technologiczny przełom
Na rosyjski rynek trafił MIG T10x86 – unikalny tablet przemysłowy, reklamowany nie tylko jako wyjątkowo odporny, ale i bezpieczny – ze względu na to, że został w całości skonstruowany i wyprodukowany w kraju. Za to jednak trzeba zapłacić – jego cena zaczyna się od 105 tys. rubli. Ale jeśli ktoś chce zaoszczędzić, to ten sam supertablet może kupić na Aliexpress. Tylko że tam nazywa się Winpad W1000 i kosztuje 2,5 raza mniej. I jest chiński.
 
Trump bankrutem
Sąd Arbitrażowy Kraju Permskiego uznał za bankruta obywatela, który unikając płacenia długów, 11 razy zmieniał nazwisko – był m.in. Nowikowem, Sołowiowem, Szczerbakowem, a nawet... Trumpem. Nie zmieniał tylko imienia – zawsze pozostawał Andriejem. Nie pomogło – sąd uznał jego niewypłacalność i zamierza go zlicytować. Ciekawe, co by było, gdyby jednak chociaż raz zmienił nazwisko na budzące w Rosji większy respekt i został Putinem. Nawet Andriejem...
 
BHP po jakucku
Dwaj znajomi z Jakucji musieli się porządnie rozgrzać, zanim ruszyli na jedno z oddalonych pastwisk reniferów. Jednak metoda „flaszka na drogę” przy temperaturze minus 40 stopni okazała się skuteczna tylko połowicznie, gdyż na miejsce dotarł tylko jeden z nich. Na pogrzeb drugiego przyjechał wujek z Jakucka, jednak i on błędnie wyliczył stosunek odległości do temperatury. Wysiadł z taksówki trochę za wcześnie i ostatni odcinek też pokonywał pieszo... – Mrozy w regionie będą nadal surowe – ostrzega mieszkańców Komitet Śledczy badający okoliczności obu zgonów.
 
Człowiek o żelaznych cojones
W obwodzie leningradzkim zatrzymano 63-letniego emeryta, który brutalnie pobił 32-latka. Podczas rewizji...
[pozostało do przeczytania 34% tekstu]
Dostęp do artykułów: