Oburzająca krzyżówka Piotra Lisiewicza

„Okrutny ataman kozacki nienawidzący Polaków albo Henryka – działaczka Solidarności lansowana na ikonę przez postkomunistów” – kto prawidłowo wpisze znaczenie tego hasła? Zgodnie z kilka razy pojawiającą się ze strony Państwa propozycją dziś krzyżówka tematyczna oparta na Trylogii Sienkiewicza. Nawiązań do współczesności parę się trafi, niektóre całkiem mimowolne, jak choćby w przypadku hasła: „Namawiał Kmicica, żeby przestał być księżym pachołkiem i nie bał się imienia zdrajcy, a w odpowiedzi usłyszał, że jest zdrajca, łotr i arcypies”. Nagrodą jest album o Józefie Piłsudskim, którego legioniści, wychowani na Sienkiewiczu, często czuli się Wołodyjowskimi, Skrzetuskimi czy Kmicicami.

Hasło krzyżówki antykorupcyjnej sprzed tygodnia to oczywiście MARSZAŁEK, nagrody przyznam za tydzień. Dziś nagrody za krzyżówkę o powstaniu styczniowym sprzed dwóch tygodni z hasłem NA MOSKALA. Nagrodę główną, czyli książkę Tomasza Sakiewicza „Partyzant wolnego słowa”, otrzymują Grażyna Zając z Wieliczki oraz Przemysław Stawarz z Łodzi. Nagrody-niespodzianki trafiają do Julianny Miąsek z Warszawy, Eugeniusza Grześkowiaka z Poznania, Lucjana Baranowicza z Łodzi i Andrzeja Rączki z Wilkowic.
Przypominam, że w naszej krzyżówce nagród nie losujemy. Rozwiązanie to hasło krzyżówki (tworzą je litery z kratek oznaczonych cyferkami w prawym dolnym rogu). Oprócz hasła podać trzeba OBOWIĄZKOWO propozycję haseł (wyrazów) do kolejnej krzyżówki wraz z opisem oraz Państwa adres. Ci, którzy podadzą prawidłowe hasło krzyżówki i najciekawsze pomysły do krzyżówek kolejnych, mogą wygrać dwie nagrody główne i cztery niespodzianki. Nagrody można więc wygrywać wielokrotnie, decydują nadesłane pomysły. Koniecznie podawajcie nam Państwo swój adres, na który mamy wysłać upominki.
Przypominam też, że rozwiązania krzyżówki dotrzeć muszą do nas do wtorku na e-mail krzyzowka@gazetapolska.tv albo listownie na adres „Gazeta Polska” ul. Filtrowa 63 m. 43, 02-056 Warszawa, z...
[pozostało do przeczytania -0% tekstu]
Dostęp do artykułów: