Krzysztof Jackowski - jasnowidz czy szarlatan? Kolega Pershinga i Stonogi, wróg Ameryki

Wbrew doniesieniom medialnym, nie odnalazł ciała Woźniaka-Staraka. Spudłował, próbując przewidzieć przyszłość polityki prowadzonej przez Grzegorza Schetynę, a i wielokrotnie zapowiadana przez niego III wojna światowa dotąd nie wybuchła. Kim naprawdę jest Krzysztof Jackowski?

Z zawodu jest tokarzem. Ale od ponad trzydziestu lat prowadzi w Człuchowie działalność gospodarczą zarejestrowaną jako „usługi paranormalne”. Na swojej stronie internetowej chwali się obszerną dokumentacją spraw, którymi się zajmował. Wśród nich znajdują się mapy, które według niego pomogły policjantom w odnalezieniu zaginionych osób. 

Trafione i nietrafione
Krzysztof Jackowski był zaangażowany m.in. w poszukiwania zaginionego producenta filmowego Piotra Woźniaka-Staraka. Jasnowidz twierdził, że wskazał policji, gdzie znajduje się ciało zaginionego. Miał sporządzić dwie mapy w celu jego odnalezienia. Druga mapa miała według niego realnie pomóc w poszukiwaniach. Jednak anonimowy członek ekipy poszukiwawczej zaprzeczył wersji Jackowskiego. „Pierwsza sporządzona przez niego mapa była kompletnie nietrafiona (…). A druga mapa? W ogóle do nas nie dotarła. Dowiedzieliśmy się o niej już po zakończeniu akcji” – mówił śledczy w rozmowie z Onet.pl.
Podobnie było w przypadku poszukiwań Dawida Żukowskiego, które miały miejsce kilka miesięcy temu. Niektóre portale informowały, że Jackowski miał być rzekomo wezwany na teren poszukiwań przez policję. Niektórzy twierdzili, że realnie pomógł on funkcjonariuszom w odnalezieniu ciała. Ostatecznie przedstawiciele służb zdecydowali się więc zabrać głos w sprawie. „Nigdy w tych poszukiwaniach nie korzystaliśmy z usług jakiegokolwiek jasnowidza. Żadnego nie wzywaliśmy do udziału w naszych działaniach” – poinformowano na Twitterze stołecznej policji. 
Jasnowidz w swoich przepowiedniach często próbuje przewidywać wydarzenia polityczne w Polsce i na świecie. W czerwcu 2019 roku Krzysztof Jackowski...
[pozostało do przeczytania 82% tekstu]
Dostęp do artykułów: