Ojciec kidnaper. Porwanie Amelki

Cezary R. porwał córkę, uwięził również żonę. Podczas pościgu uruchomiono specjalne procedury Child Alert, bo nikt nie wiedział, co zamierzają zdesperowany mężczyzna i jego wspólnik. Na szczęście 3-letnią Amelkę wraz z mamą uwolniono całe i zdrowe – kidnaper nie uniknie jednak kary.

O osiedlu Dziesięciny w Białymstoku krążą sprzeczne opinie – jedni uważają blokowisko za niebezpieczny rejon miasta, inni zaprzeczają. Ale to, co się wydarzyło w czwartek 7 marca 2019 roku, dało argumenty tym pierwszym.
Przed południem 25-letnia Natalia R. wybrała się na spacer z trzyletnią córeczką Amelką. Ledwie przeszły kilka metrów, gdy zostały zaatakowane. Z relacji świadków wynikało, że dwóch mężczyzn rzuciło się na kobietę. Siłą zaciągnęli ją i dziewczynkę do samochodu. „Oni się nawet nie kryli, to było jak na gangsterskich filmach. Wzięli dziecko pod pachę, widziałam, że się szarpała” – relacjonowała TVP Info dramatyczne chwile babcia Natalii R., która z przerażeniem obserwowała, co się wydarzyło. Równocześnie jednak zachowała na tyle zimnej krwi, że zapamiętała istotne szczegóły, które bardzo pomogły policjantom. Bandyci korzystali z niebieskiego citroëna (wypożyczonego w Łomży), ale porzucili go w jednej z uliczek miasta. Przesiedli się do opla astra i niepostrzeżenie wymknęli z Białegostoku. To wskazywało, iż porwanie zostało zaplanowane. Ale dlaczego ofiarami padły Natalia i jej córka? Błyskawicznie odkryto najbardziej prawdopodobny scenariusz. Chodziło o „rodzicielskie uprowadzenie” – głównym podejrzanym został Cezary R., ojciec Amelki. Od dawna był w konflikcie z żoną. „Nie działał sam, miał co najmniej jednego wspólnika. Nieznane były jego motywy. Nie wiadomo było, co zamierzał zrobić po porwaniu” – tłumaczyli policjanci. W tamtym momencie nie można było wykluczyć żadnej opcji. Chociażby zamiaru wywiezienia Amelki z Polski. Z tego powodu podjęto nadzwyczajne środki. Zarządzono blokady dróg, powiadomiono służby w całym kraju (także na...
[pozostało do przeczytania 60% tekstu]
Dostęp do artykułów: