Kurs na rodzinę. Programem 500 plus objęto już 6,8 mln dzieci

Rodzina jest osią naszych działań, absolutnie najważniejszym czynnikiem, który determinuje podejmowane przez nas kroki. Inwestujemy w rodziny, bo zależy nam na silnej Polsce – mówi minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Marlena Maląg, o polityce rodzinnej rządu Zjednoczonej Prawicy.

Kiedy w 2015 r. Prawo i Sprawiedliwość przejmowało odpowiedzialność za losy państwa, wyraźnie dało do zrozumienia, że w centrum działań nowego rządu stanie rodzina i jej potrzeby. Tak też się stało, a uruchomione w ostatnich latach rządowe programy, z programem Rodzina 500 plus na czele, jasno dowodzą, że to właśnie rodzina jest fundamentem polityki państwa.
Solidarność z rodzinami, troska o ich byt, docenienie wysiłków włożonych w wychowanie dzieci, ochrona tradycyjnej rodziny przy jednoczesnym poszanowaniu jej wolności to zestaw wartości definiujących obecną politykę państwa wobec rodzin.

Maląg: rodzina jest naszą kotwicą
– Rodzina jest osią naszych działań, absolutnie najważniejszym czynnikiem, który determinuje podejmowane przez nas kroki. Podmiotowość rodziny dla rządu Zjednoczonej Prawicy jest czymś naturalnym, fundamentalnym. Rodzina jest naszą kotwicą. Inwestujemy w rodziny, bo zależy nam na silnej Polsce – mówi minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Marlena Maląg.
Marlena Maląg zwraca uwagę na jeszcze jeden, bardzo ważny aspekt. Uruchamiając programy prorodzinne i prospołeczne – Rodzinę 500 plus, Dobry start, Mamę 4 plus, Emeryturę plus, czy rozwijając już istniejące narzędzia polityki rodzinnej jak program Maluch plus czy Kartę Dużej Rodziny, rząd Zjednoczonej Prawicy dokonał nie tylko zwrotu w kierunku rodzin, ale też udowodnił, że wsłuchuje się w potrzeby społeczne i stara się je zaspokajać.
– Podejmowane przez nas działania i uruchomiane programy są odpowiedzią na potrzeby Polaków. Nie zamknęliśmy się w gabinetach, nie prowadzimy polityki z perspektywy Warszawy. Spotykamy się z...
[pozostało do przeczytania 66% tekstu]
Dostęp do artykułów: