Oburzająca krzyżówka Piotra Lisiewicza

Mój Tata ma zwyczaj śpiewania wszystkich zwrotek kolęd (czasem bywa ich na przykład osiem, chociaż w większości zna tylko trzy), więc gdybym chciał sumiennie przeegzaminować Państwa z ich znajomości, zapewne poprawnych rozwiązań krzyżówki nie byłoby dużo. No ale co za jedne „w kolędzie klękają, gdy cuda ogłaszają. A te bezczelne z KOD uklęknąć nie chcą” – chyba wie każdy? Wiedzy historycznej, pozwalającej ustalić, o kim za chwilę mowa, też chyba Państwu nie brakuje: „Gdyby Hołownia został prezydentem, wzorem dla niego stałby się ten król, który zapowiadał, że chce się pokłonić narodzonemu Dzieciątku”. Nagrodą główną jest dziś „wypasiony”, choć nostalgiczny album „Artyści Andersa”.

Hasło krzyżówki wojennej sprzed tygodnia to WRON WON, nagrody przyznam w następnym numerze. Dziś nagrody za krzyżówkę sprzed dwóch tygodni, tę z pięknym hasłem BOLSZEWIK CZARZASTY. Nagrody główne, czyli film „Bóg w Krakowie”, otrzymują Janina Firla z Leszna oraz Jadwiga Jagła ze Świętoszówki. Nagrody niespodzianki trafiają do Romana Szymanowicza z Bydgoszczy, Julianny Miąsek z Warszawy, Lucjana Baranowicza z Łodzi oraz Kazimierza Hyrycza z Elbląga.
Przypominam, że w naszej krzyżówce nagród nie losujemy. Rozwiązanie to hasło krzyżówki (tworzą je litery z kratek oznaczonych cyferkami w prawym dolnym rogu). Oprócz hasła podać trzeba OBOWIĄZKOWO propozycję haseł (wyrazów) do kolejnej krzyżówki wraz z opisem oraz Państwa adres. Ci, którzy podadzą prawidłowe hasło krzyżówki i najciekawsze pomysły do krzyżówek kolejnych, mogą wygrać dwie nagrody główne i cztery niespodzianki. Nagrody można więc wygrywać wielokrotnie, decydują nadesłane pomysły. Koniecznie podawajcie nam Państwo swój adres, na który mamy wysłać nagrody.
Przypominam też, że rozwiązania krzyżówki dotrzeć muszą do nas do wtorku na e-mail krzyzowka@gazetapolska.tv albo listownie na adres „Gazeta Polska” ul. Filtrowa 63 m. 43, 02-056 Warszawa, z dopiskiem na kopercie „Krzyżówka”.
 
[pozostało do przeczytania -2% tekstu]
Dostęp do artykułów: