Kierunek: Sri Lanka. Polski przewoźnik zainaugurował połączenie z Warszawy do Kolombo

W 9 godzin niemal 7,3 tys. km. W takim czasie boeing 787 Dreamliner pokonuje trasę z Warszawy na Sri Lankę. Od początku listopada do 28 marca 2020 r. samoloty naszego narodowego przewoźnika obsługują połączenie do Kolombo.

To pierwsze regularne sezonowe połączenie PLL LOT do Azji. Przewoźnik poinformował, że obowiązuje następujący rozkład na tej trasie: Warszawa–Kolombo: LO69 WAW–CMB g. 14.25–04.15 (+1), w piątki, środy, niedziele; Kolombo–Warszawa: LO70 CMB–WAW g. 08.05–14.00, w poniedziałki, czwartki, soboty.
Dodatkowo rozkład do Kolombo został ułożony w taki sposób, by umożliwić pasażerom najkrótszą podróż z krótką przesiadką (od 50 minut) na Lotnisku Chopina w Warszawie z większości obsługiwanych przez LOT miast w Polsce, Europie Zachodniej i Skandynawii, państw bałtyckich oraz z Pragi, Budapesztu czy Zagrzebia.
Rafał Milczarski, prezes PLL LOT, zwraca uwagę, że jego firma w pełni wykorzystuje własne możliwości nowoczesnej floty dalekodystansowej i wybiera kierunki o największym potencjale, które odpowiadają na potrzeby nie tylko pasażerów z Polski, ale również z innych krajów Europy. – Od kilku lat Azja Południowa jest najchętniej wybieraną alternatywą dla tradycyjnych zimowych kierunków przez rosnącą liczbę turystów. Rocznie między Kolombo a Europą podróżuje prawie 2 mln osób. Dzięki naszej ofercie jeszcze tej zimy pasażerowie wybiorą się w podróż na rajską wyspę Cejlon – podkreśla Milczarski.
Uruchomienie połączenia z Warszawy do Kolombo stanowi element strategii rentownego wzrostu, którą LOT wdraża od początku 2016 r., zaś większość z jej założeń została zrealizowana przed czasem. Firma stale rozwija swoją flotę – do końca tego roku będzie dysponował już 15 boeingami 787 Dreamliner. Dwa kolejne większe dreamlinery wzmocnią flotę PLL LOT wiosną 2020 r.
– Dzięki współpracy LOT Charters z biurami podróży nasze dreamlinery co roku latają do wielu egzotycznych miejsc na świecie, chętnie wybieranych przez...
[pozostało do przeczytania 20% tekstu]
Dostęp do artykułów: