Siatka połączeń do USA rozwija się. Więcej lotów transatlantyckich PLL LOT

Nasz narodowy przewoźnik lotniczy PLL LOT, obchodzący w tym roku jubileusz swojego 90-lecia, zapowiada na najbliższe miesiące uruchomienie kolejnych połączeń międzynarodowych do głównych miast Stanów Zjednoczonych.

Polski LOT jest jedną z 12. najstarszych linii lotniczych na świecie. I stale się rozwija. – Jako przewoźnik nie tylko przetrwaliśmy na niezwykle konkurencyjnym rynku, ale od trzech lat intensywnie się rozwijamy. W przyszłym roku po raz pierwszy w historii planujemy przekroczyć liczbę 10 mln przewiezionych pasażerów i jesteśmy niezwykle dumni, że coraz więcej pasażerów wybiera nasze połączenia. To najlepszy urodzinowy prezent, jaki mogliśmy sobie wymarzyć – mówił na początku br. Rafał Milczarski, prezes LOT-u.
Kierowana przez niego firma już 3 maja 2020 r. uruchomi nowe połączenie z Krakowa do Nowego Jorku (JFK). Ponadto w sezonie letnim zwiększy liczbę rejsów do pięciu w tygodniu z Krakowa do Chicago. W ten sposób mieszkańcy Małopolski będą mogli na pokładzie boeinga 787 Dreamliner komfortowo dotrzeć do dwóch ważnych amerykańskich portów.

Działania te zgodne są z przyjętą uprzednio strategią PLL LOT.

Zgodnie z nią nasz narodowy przewoźnik uruchamia coraz więcej połączeń z myślą o pasażerach z Krakowa i całego regionu. Z kolei Małopolska to jeden z najdynamiczniej rozwijających się regionów w Polsce, który przyciąga nie tylko turystów, ale również coraz więcej osób podróżujących w celach biznesowych.

Nowe rejsy z lotniska w Krakowie do portu lotniczego im. Johna F. Kennedy’ego w Nowym Jorku będą realizowane od 3 maja 2020 r. raz w tygodniu według rozkładu:
LO 019 Kraków–Nowy Jork, g. 18.45–22.30 w niedziele; LO 020 Nowy Jork–Kraków, g. 00.15–14.50 w niedziele.
Ze stolicy Małopolski w sezonie letnim będzie można również częściej latać do Chicago. Z obecnych trzech połączeń tygodniowo liczba rejsów wzrośnie do pięciu. Będą one realizowane od początku nowego sezonu letniego...
[pozostało do przeczytania 25% tekstu]
Dostęp do artykułów: