Znowu połamią zęby na Polsce. Na naszych oczach wypełnia się proroctwo Jana Pawła II

Wróciliśmy z dalekiej podróży. „Non possumus” abp. Marka Jędraszewskiego i poparcie dla niego ze strony episkopatów Czech, Słowacji i Węgier przerwały proces, który doprowadził do ewolucyjnej, przebiegłej i diabelnie skutecznej dekatolicyzacji Zachodu. U nas nie będzie powolnego oswajania Polaków z ideologią LGBT, przyzwyczajania do profanacji świętości, wreszcie zgody na wprowadzanie cenzury. Zamiast niej – jawna konfrontacja idei. – Starcie i tak było nieuniknione i lepiej, że nastąpiło szybciej, na otwartym polu. Bo jedyną alternatywą byłoby długoletnie „gotowanie żaby” – mówi prof. Jacek Kowalski, historyk sztuki i poeta. Jak ustaliła „GP”, 27 sierpnia na Jasnej Górze biskupi diecezjalni mają przyjąć zdecydowane stanowisko w sprawie ideologii LGBT.

Jak podkreśla Grzegorz Górny, publicysta, znawca tematyki kościelnej, postawa abp. Marka Jędraszewskiego oraz wspierających go hierarchów i wiernych odróżnia się wyraziście od kapitulacyjnej postawy wielu zachodnich duchownych. – Z ofensywą środowisk LGBT mamy do czynienia na całym świecie, Polska jest dla nich jednym z lokalnych frontów. W Liverpoolu katoliccy hierarchowie niedawno skapitulowali i przeprosili za broszurę o gender. W Niemczech Kościół przyjął agendę LGBT za swoją. W wielu krajach Kościół położył uszy po sobie – wymienia Górny.
Ks. Jarosław Wąsowicz, historyk, salezjanin, nie ma wątpliwości, że historia dzieje się na naszych oczach: – To przełomowy moment. Słowa abp. Marka Jędraszewskiego są zdecydowaną odpowiedzią na deptanie naszych świętości. 30 lat temu takiej odpowiedzi zabrakło w wielu krajach zachodnich i skutki tego znamy.

W tej sprawie nie będzie podziału w polskim Kościele
Jak mówi Grzegorz Górny, ważne, że metropolita krakowski nie wycofał się ze swoich słów. I dostał mocne poparcie w Polsce i za granicą. Błyskawiczna reakcja episkopatów Czech, Słowacji i Węgier wynikała z tego, że państwa te są równolegle poddawane...
[pozostało do przeczytania 74% tekstu]
Dostęp do artykułów: