Różaniec nawinął na pięść i bił w twarz. Wstrząsający reportaż z napaści na księdza w Szczecinie

Sprawcy napadu na księdza proboszcza Aleksandra Ziejewskiego z bazyliki św. Jana Chrzciciela w Szczecinie usiłowali dokonać profanacji. Żądali ornatów, mówili, że będą odprawiali mszę świętą, na której udzielą ślubu. Czyli chcieli zrobić dokładnie to, co robią już w Polsce aktywiście LGBT promowani przez lewicowe media.

Przed wieczorną mszą w ostatnią niedzielę lipca do zakrystii bazyliki św. Jana Chrzciciela w Szczecinie weszło dwóch mężczyzn. Trzeci stał przy schodach wejściowych. Wewnątrz była tylko zakrystianka – pani Mirosława. – Upominali się o szaty liturgiczna, bo twierdzili, że będą dawać ślub i odprawiać mszę – mówi pani Mirosława. – Początkowo nie byli agresywni, ale później już tak. Jeden z nich wziął różaniec. I już wtedy zaczęli się do mnie odzywać niezbyt grzecznie. Kazałam im wyjść, ale nie chcieli tego zrobić. W końcu wzięłam komórkę i zadzwoniłam po proboszcza. I później to już w ogóle była bójka – relacjonuje zakrystianka.

Dwie dziury w wardze
Ksiądz proboszcz Aleksander Ziejewski mieszka w budynku oddalonym o kilkanaście metrów od kościoła. Dlatego na plebanii był już po kilku minutach. – Dokładnie o godzinie 17.32 pani zakrystianka zadzwoniła do mnie i mówi: „Księże proboszczu, trzech mężczyzn weszło do zakrystii i rozrabiają. Nie mogę sobie z nimi dać razy. Chcą brać ornat, bo oni będą ślubu udzielać, mszę odprawiać”. Przyszedłem do zakrystii. Jeden stał na zewnątrz. Dwóch było wewnątrz i jeden z nich udawał, że się modli, drugi stał. Powiedziałem mu, że to nie jest miejsce na modlitwę, to jest zakrystia i proszę wyjść. Wtedy się rozsierdził, rzucił się na mnie. Uderzył mnie kilka razy, zachwiałem się, byłem cały zakrwawiony. Udało mi się otworzyć drzwi do kościoła i krzyknąłem, że jest napad, proszę dzwonić po policję. Wtedy rzucili się na pracownika kościoła pana Andrzeja, który stanął w mojej obronie – mówi ksiądz Ziejewski.
Pan Andrzej pracuje przy parafii. Sprząta,...
[pozostało do przeczytania 65% tekstu]
Dostęp do artykułów: