Dlaczego ich zabił? Bez powodu! Amok okrutnego ojca

To była koszmarna zbrodnia! Maciej S. zadał dziesiątki ciosów nożem byłej przyjaciółce. Nie oszczędził też malutkiego dziecka, które kobieta trzymała na rękach. Podczas śledztwa potwierdzono, że zamordowany chłopiec był synem oprawcy! Zabójca usłyszał wyrok dożywocia, ale nadal zapewnia o swojej niewinności.

Gołębiów II w Radomiu to typowe osiedle z blokami z wielkiej płyty, jakich setki w całym kraju. Stamtąd pochodziła Paulina K., która wróciła – po burzliwych przejściach w Warszawie – w rodzinne strony i znalazła spokojny azyl wśród najbliższych. Niestety, nie na długo. W piątkowe popołudnie 12 maja 2017 roku krewni kobiety po powrocie z pracy zobaczyli makabryczny widok. W mieszkaniu leżały zakrwawione ciała Pauliny i jej malutkiego synka Miłosza. Oboje padli ofiarą bestialskiej zbrodni. Sekcja zwłok wykazała, że kobieta otrzymała ponad 20 ciosów ostrym narzędziem, a chłopczyka (mającego wówczas niewiele ponad roczek!) zabójca dwukrotnie ugodził nożem w szyję. Jako głównego podejrzanego wytypowano Macieja S. – niedawnego partnera Pauliny. Mężczyznę szybko zatrzymano. Podczas pierwszych przesłuchań przyznał się do zabójstwa. Opowiedział także, jak do niego doszło. Prokuratura Okręgowa w Radomiu przez niemal rok prowadziła śledztwo, które miało wyjaśnić nie tylko przebieg tragicznych wydarzeń, ale również ich przyczyny. Śledztwo ukończono w kwietniu 2018 roku. – Sporządzono „Akt oskarżenia przeciwko Maciejowi S. o to, że działając z zamiarem bezpośrednim i ze szczególnym okrucieństwem poprzez zadanie wielu ciosów nożem pozbawił życia dwie osoby, tj. młodą kobietę i jej 16-miesięczne dziecko” – poinformowała prokurator Beata Galas.

Kilka lat temu Paulina K. przeprowadziła się do Warszawy, gdzie pracowała jako pielęgniarka i próbowała ułożyć sobie życie. Także prywatne. Poznała niewiele starszego Macieja S., który zarabiał jako informatyk. Zamieszkali razem, planowali wspólną przyszłość, ale z czasem ich relacje uległy...
[pozostało do przeczytania 60% tekstu]
Dostęp do artykułów: