Sportowiec z trzeciego pokolenia AK. Hejt „salonu” na mistrzynię świata

Wybitna polska windsurferka Zofia Noceti-Klepacka od zawsze wyrażała swoje przywiązanie do wartości patriotycznych – a jednak dopiero od trzech miesięcy stała się celem szczególnych ataków niewybitnych celebrytów III RP.

Nie da się stwierdzić, ile osób staje w obronie Zofii Klepackiej, wielokrotnej reprezentantki Polski w windsurfingu na igrzyskach olimpijskich, mistrzostwach świata i mistrzostwach Europy, zdobywczyni złotych, srebrnych i brązowych medali. W każdej sekundzie (sic!) na stronie internetowej za-klepacka.pl przybywa nowych podpisów. W piątek 31 maja o godzinie 23 było ich już ponad 35 tysięcy, ale w chwili, gdy czytelnicy „Gazety Polskiej” biorą tygodnik do ręki, głosów poparcia dla polskiej sportowiec może być już dwa razy więcej. Podobnie na Facebooku, Twitterze i w innych mediach społecznościowych tysiące ludzi wyrażają poparcie dla Klepackiej, swoje wypowiedzi oznaczając hashtagiem: #naspreprezentujesz.
– Chcę za to gorąco podziękować pomysłodawcom akcji i tysiącom ludzi, którzy do niej dołączają – mówi „Gazecie Polskiej” Zofia Klepacka. – To dodaje mi skrzydeł. Cieszę się, że w Polsce ludzie potrafią stawać za sobą murem w takich ważnych sprawach – dodaje z entuzjazmem. Tymczasem to polska windsurferka wstawiła się za innymi – w marcu 2019 roku wypowiedziała się przeciwko pomysłom Platformy Obywatelskiej, która rękami władz Warszawy Rafała Trzaskowskiego i Pawła Rabieja chciała wprowadzić kartę LGBT+ do szkół, rozpoczynając edukację seksualną według wzorców ideologii gender.

Atak niewybitnych
Ostatnio ogólnopolskie poruszenie wywołali m.in. Kinga Rusin i Borys Szyc, którzy wyrazili swoją pogardę dla mistrzyni olimpijskiej. Borys Szyc, z którego sam „Newsweek” śmiał się jeszcze sześć lat temu, że jest jednym z najgorszych aktorów w polskiej kinematografii, był bohaterem drwin nawet wśród admiratorów tandetnych polskich komedii. W tym kontekście trudno jest zrozumieć, jak artysta...
[pozostało do przeczytania 70% tekstu]
Dostęp do artykułów: