Myślisz o biznesie, a może masz start-up? Poszukujesz inwestora, który sfinansuje. Twój pomysł? Fundusze europejskie wychodzą naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców!

Masz innowacyjny pomysł i chcesz go wdrożyć? Marzysz o swoim biznesie? To świetnie! Bank Gospodarstwa Krajowego oferuje instrument kapitałowy – idealny produkt dla start-upów i młodych firm, które mogą inwestować i ulepszać technologię. Przeczytaj i dowiedz się jak zapewnić sobie pewne źródło finansowania.

Jeśli chcesz, aby Twoja firma poczyniła znaczący krok w rozwoju, ale nie masz odpowiednich funduszy na realizację innowacyjnych pomysłów, instrument - wejście kapitałowe to rozwiązanie właśnie dla Ciebie. Produkt ten dedykowany jest nie tylko firmom już działającym na rynku, ale również start-upom oraz przyszłym przedsiębiorcom w fazie seed, to znaczy takim, którym pomysł na biznes dopiero zrodził się w głowie. Firmy, które chcą rozwinąć potencjał i wejść na rynki zagraniczne, mogą liczyć na atrakcyjne warunki finansowania i tym samym wcielić swój pomysł w życie.

Na czym polega wejście kapitałowe?
Wejście kapitałowe umożliwia pozyskanie zewnętrznego źródła finansowania w zamian za przejęcie części udziałów w przedsiębiorstwie. Wybrana przez BGK instytucja - Fundusz Inwestycyjny, lokuje swój kapitał w młode przedsiębiorstwa, obejmując tym samym część udziałów. Okres finansowania trwać może nawet 10 lat, a Fundusz w tym czasie wspólnie z firmą dzieli wszelkie zyski i straty. Po upływie okresu finansowania, Fundusz Inwestycyjny upłynnia swoje udziały, wychodząc ze spółki. Wejście kapitałowe jest atrakcyjnym produktem, szczególnie dla firm z innowacyjnym potencjałem, dopiero rozwijających się. Dzięki niemu, mogą wystartować i zwiększyć swoją konkurencyjność na rynku oraz skalę działalności firmy.
Kapitał młodej spółki może powiększyć się nawet o 2 mln zł (wysokość kwoty zależy od województwa na terenie którego jest udzielany). Produkt ten otrzymać mogą firmy działające na rynku nie dłużej niż 3 lata. Obecnie jest on dostępny na terenie województwa lubelskiego, a już od połowy roku dostępny będzie...
[pozostało do przeczytania 37% tekstu]
Dostęp do artykułów: