Bez was trudno będzie wygrać

Cieszą mnie sondaże pokazujące małą przewagę Zjednoczonej Prawicy nad POstkomuną, a prawdziwą radość sprawił mi jeden z nich, którego wyniki miały dowieść, że już jest pozamiatane – totalna opozycja wygrywa w cuglach i „normalne”, „prodemokratyczne” siły wygrają z PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Nie, nie stałam się wielkomiejskim lemingiem ani nie pokochałam towarzycha z POstkomuny – mam po prostu nadzieję, że czytając te sondaże, Polacy przestraszą się i… pójdą 26 maja do wyborów. Bo boję się, że na razie wyborcy, którzy nie chcą, „żeby było, jak było”, nie doceniają znaczenia europejskich wyborów. Że wzruszają na nie ramionami. Nie chcę siać defetyzmu, ale najchętniej napisałabym, posługując się tymi radośnie przez media obozu antypisowskiego publikowanymi sondażami: tak, powrót ekipy rządzącej Polską z małymi przerwami od 1989 roku jest możliwy. Jeśli wyborcy Dobrej Zmiany nie zmobilizują się, nie zaangażują na serio w kampanię prowadzoną przez PiS – po prostu nas przegłosują. Obóz postkomunistyczny – te wszystkie zebrane teraz pod jednym, dobrze znane szyldy: PO, PSL, Nowoczesna, Wiosna itp. – ma nieporównanie więcej środków do prowadzenia swej kampanii niż obóz Zjednoczonej Prawicy. Wiadomo – większość mediów, elit artystycznych i naukowych, ekspertów i biznesu – to oni. Nie można zapominać także o różnych pożytecznych idiotach ulokowanych po prawej stronie, również w mediach uznawanych za tytuły prawicowe. Atak idzie z różnych stron, a POstkomuna ma pieniądze i wsparcie zagranicy – choćby niemieckie media wydawane w Polsce od dawna nie ukrywają, że walczą z PiS, i w tej kampanii pokazują, kogo popierają.

Prawo i Sprawiedliwość rozpoczęło zatem jako pierwsze ugrupowanie oficjalną kampanię wyborczą – m.in. po to, by uświadomić Polakom, jak ważne są te wybory. Mamy trudne zadanie: zmobilizować Polaków do wyborów na posłów do instytucji odległej, mającej niezbyt wielki wpływ na podejmowane w UE decyzje, gdy...
[pozostało do przeczytania 55% tekstu]
Dostęp do artykułów: