Kolęda jest dobra na wszystko. Kolędowanie z redakcjami „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”

Jan Pietrzak, Paweł Piekarczyk, Dominika Świątek i Leszek Czajkowski, Bożena i Lech Makowieccy oraz Bartek Kurowski kolędowali z nami w Hybrydach. Zaproszenie do wspólnego śpiewania przyjęła także Alicja Węgorzewska-Whiskerd. – Dopóki śpiewamy kolędy, dopóty żyje w nas polskość – mówił ze sceny redaktor naczelny Tomasz Sakiewicz.


Całe Hybrydy wypełnione były gośćmi, którzy przybyli, by kolędować z redakcjami „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”. Śpiewali z nami parlamentarzyści, kluby „GP” z Gdańska, Braniewa, Wejherowa, Piotrkowa Trybunalskiego, Nowego Dworu Mazowieckiego i Warszawy oraz nasi liczni sympatycy. Spotkanie fenomenalnie poprowadziła Dominika Figurska.
– Kolęda to modlitwa, ale też taka polska pieśń patriotyczna. Kolędy wpisały się w te najlepsze oraz najtrudniejsze czasy polskiej historii. Są tęsknotą za wolnością, za Zbawicielem, który przynosi wolność, ale też za światem, który jest trochę lepszy od tego, jaki zwykle oglądamy za oknem – powiedział podczas spotkania Tomasz Sakiewicz. Redaktor naczelny podkreślił, że siły kolęd zazdroszczą nam inne narody. – Oni mają swoje pieśni, które my czasem tłumaczymy i śpiewamy, ale żaden inny naród nie miał takiej siły wynikającej z Bożego Narodzenia i z kolęd. Jest wiele powodów, dla których Polska potrafiła stworzyć coś tak niezwykłego – wielkie dzieło sztuki, które propagują miliony ludzi. Dopóki śpiewamy kolędy, dopóty żyje w nas polskość – mówił Sakiewicz. Następnie dobrym słowem podzielił się z nami o. Bruno Maria Neumann. – W ostatniej niedzielnej Ewangelii była mowa o cudzie w Kanie Galilejskiej. Był to cud przemiany wody w wino. 600 litrów wina. To wesele trwało siedem dni. Jezus zaczął działalność nie od uzdrowienia trędowatego czy niewidomego, ale od tego, że był z ludźmi, z rodziną, i że ci nowożeńcy (których nie znamy z imienia) byli najważniejsi dla Niego – mówił o. Neumann. Kolędowanie rozpoczęło się od „Kolędy dla nieobecnych”, zadedykowanej...
[pozostało do przeczytania 29% tekstu]
Dostęp do artykułów: