Chodźcie do nas! Polska jest piękna!Prezes PiS podziękował „Gazecie Polskiej”, Tomaszowi Sakiewiczowi, klubom „GP” oraz Solidarności. –Dziękuję wszystkim tym, którzy tworzą ten archipelag wolności. Zwyciężymy, ale zwyciężymy tylko wtedy, gdy będziemy głęboko przekonani, że to zwycięstwo jest możliwe – mówił Jarosław Kaczyński, który wyraził nadzieję, że archipelag „wysp wolności” wkrótce połączy się i „przykryje Polskę”.

Przed Jarosławem Kaczyńskim głos zabrali Andrzej Duda, były podsekretarz stanu w Kancelarii Lecha Kaczyńskiego, i Małgorzata Wassermann. – Czy nie stać was na więcej, tylko na zagłuszanie tak wspaniałej i pięknej uroczystości? – zwróciła się do grupki ok. 50 osób, która próbowała zakłócać obchody, gwiżdżąc i skandując hasła przeciwko pochówkowi prezydenckiej pary na Wzgórzu Wawelskim. Po przemówieniach marsz ruszył Drogą Królewską na Rynek Główny. Tysiące osób skandowało: „Lech Kaczyński! Lech Kaczyński!” i „Lepiej być moherem niż Tuska frajerem”. Przed ratuszem głos zabrali m.in. wiceprezes PiS, Beata Szydło, przewodniczący Sejmowej Komisji badającej przyczyny katastrofy smoleńskiej, Antoni Macierewicz, oraz Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Codziennej”.

– My nie mamy monopolu na wolność, katolicyzm czy patriotyzm, jak się nam zarzuca. My po prostu staliśmy tam, gdzie stać powinniśmy – mówił Tomasz Sakiewicz. – Chodźcie do nas! Zobaczcie, jaka Polska jest piękna i jacy wspaniali są Polacy. Bo tu jest Polska. Nie w Berlinie. Nie w Moskwie. Dzisiaj coraz więcej osób się budzi i będziemy bronić tej wolności. A gdy obronimy wolność, obronimy Polskę. Bo Polska może być tylko wolna. Niech żyje wolna Polska! – zakończył.
[pozostało do przeczytania -1% tekstu]
Dostęp do artykułów: