Political fiction

Wszelkie podobieństwa postaci w tym opowiadaniu są przypadkowe, a skojarzenia Czytelnika wynikają z jego złośliwego i bezpodstawnego doszukiwania się tych podobieństw.

Jesień 2019 roku, poniedziałek rano. PKW ogłasza wstępne wyniki wyborów do parlamentu. Rządząca partia Prawda i Siła otrzymuje 38 proc. głosów, co daje jej 225 mandatów w parlamencie. Według PKW swoją reprezentację będzie miało też pięć innych partii. Płaszczyzna Ochronna przy 25 proc. może liczyć na 105 mandatów, lewicowa Strasznie Lubiąca Demokrację ma równo 60. Razem z ludową Partią Samodzielnych Lobbystów to już 196 głosów. Okazuje się, że do parlamentu cudem weszła Niedorżnięta.pl, która dostała 5,001 proc. głosów. Dało to jej 8 mandatów. Kluczem do nowego rządu będzie zachowanie Kaukaz’15. Wiadomo już, że szef Płaszczyzny Ochronnej po konsultacjach z Pałacem Prezydenckim zamierza zaproponować stanowisko premiera liderowi Kaukaz’15. Konsultacje obydwu szefów tej partii przypadkowo nagrał dziennikarz jednej z prawicowych stacji. Oto krótki zapis rozmowy:
Grzegorz Brzytwa: Paweł, k…a, bierz, póki daję, bo są inne warianty.
Paweł Kaukaz: Co mi, k…a, dajesz, Pałac daje.
GB: To bierz.
PK: Wy, k…a, znowu nakradniecie, a ja będę świecił, k…a, oczami.
GB: To pójdziesz, k…a, do Łabędzia i zrobicie wtedy inną koalicję.
PK: Ty, k…a, masz rację, biorę.

Wieczorem prywatna Telewizja Widocznych Nielegałów organizuje wydanie specjalne. Oprócz stałego zestawu salonowych komentatorów pojawia się też publicysta prawicowej „w Matni” Justyn Kołowrotek. Już wiadomo o konsultacjach rządowych. Publicysta prawicowy apeluje do Polaków o rozsądek i niekierowanie się emocjami. Podkreśla, że wolałby inny wynik wyborów, ale trzeba zaufać prezydentowi i szukać rozwiązania tej bardzo trudnej sytuacji. Podkreśla, że przegrana partii rządzącej wynika ze zbytniego radykalizmu, przed czym jego pismo zawsze przestrzegało. Rozpoczyna się dyskusja o zmianie...
[pozostało do przeczytania 40% tekstu]
Dostęp do artykułów: