Święto polskich rolników Za nami targi techniki rolnej

800 wystawców z 24 krajów prezentowało swoją ofertę podczas 24. Międzynarodowych Targów Techniki Rolnej AGROTECH 2018 w Kielcach. W tej największej w Polsce wystawie organizowanej w halach wystawienniczych uczestniczyli krajowi i światowi liderzy rynku maszyn i narzędzi rolniczych.

– Targi AGROTECH doskonale wpisują się w rządowe plany rozwoju polskiej wsi, promocji polskich firm. A tak liczna obecność zwiedzających wystawę rolników wskazuje, że to wydarzenie potrzebne i ważne – mówił podczas uroczystości otwarcia targów Ryszard Zarudzki, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. – Wystawa na stałe wpisana jest w historię polskiego rolnictwa i towarzyszy niezmiennie rolnikom od blisko ćwierć wieku. Targi AGROTECH stały się najważniejszym miejscem na mapie ponad 150 krajowych wystaw rolniczych, odbywających się w Polsce. O znaczeniu targów świadczy uczestnictwo firm z 24 krajów. Dla wielu z nich AGROTECH jest bramą do wejścia na polski rynek – stwierdził Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce S.A.

Prezentacja sprzętu światowych liderów
Targi AGROTECH to jedna z ulubionych wystaw polskich rolników, na której w sposób kompleksowy prezentowane jest wszystko, co potrzebne do prowadzenia gospodarstwa rolnego. W tym roku wystawcy mogli zaprezentować swoją ofertę na ponad 63 tys. mkw. powierzchni wystawienniczej. W Kielcach pokazano najnowszej generacji ciągniki, wszelkie maszyny rolnicze, narzędzia i urządzenia do produkcji roślinnej i zwierzęcej oraz środki do produkcji rolnej takie jak: nasiona, środki ochrony, nawozy oraz pasze. Na rolników ze swoją ofertą czekali liderzy branży. Interesujące stoiska z różnymi atrakcjami przygotowały m.in. takie firmy jak: New Holland, John Deere, Case IH, Class, Same Deutz-Fahr, Kuhn, Ursus, Kubota, Zetor oraz znani na polskim rynku rolniczym producenci: Korbanek, Bury, Krukowiak, Syngenta, Yara, Jarmet, Bomet i setki innych.
Podczas targów miały...
[pozostało do przeczytania 59% tekstu]
Dostęp do artykułów: