Sławomir Neumann ma problemy z CBA. PO atakuje antykorupcyjną służbę

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze sprawdza, czy przewodniczący parlamentarnego zespołu PO i wiceminister zdrowia w rządzie Donalda Tuska wziął łapówkę. I właśnie postawiła zarzuty b. dyrektorowi NFZ zamieszanemu w aferę. Tymczasem według polityków PO problemów należy szukać, ale w… działaniach CBA.

CBA to ostatnio gorący temat w dla polityków PO w związku m.in. z problemami sekretarza generalnego partii Stanisława Gawłowskiego, który choć zarzeka się, że nigdy nie wziął łapówki, to wkrótce spodziewa się zatrzymania przez służby antykorupcyjne. Według śledczych w czasie, gdy był wiceministrem środowiska, miał przyjąć m.in. 200 tys. zł i dwa luksusowe zegarki.
Sprawę ostro krytykuje Sławomir Neumann, który oskarża CBA i prokuraturę o działania polityczne. Niedawno zorganizowano też szkolenie dla członków partii pod tytułem: „Co zrobić, gdy CBA zapuka do drzwi?”. Wprawdzie odpowiedź na to pytanie wydaje się prosta – wystarczy nie brać łapówek i nie kraść – to politycy PO podeszli do szkolenia bardzo poważnie poważnie. Nic dziwnego.

Niezdrowa sytuacja w NFZ
Kilka dni temu CBA, na polecenie Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, zatrzymało Adama T., byłego dyrektora mazowieckiego oddziału NFZ, w związku z głośnym skandalem w służbie zdrowia, który wybuchł w 2014 r. T. usłyszał już zarzut przekroczenia uprawnień. Zdaniem prokuratury, dzięki T. prywatna klinika okulistyczna osiągnęła korzyść majątkową w wysokości 13,5 mln zł. – W toku śledztwa ustalono, że Adam T. jako dyrektor mazowieckiego oddziału NFZ, wbrew przepisom, 31 grudnia 2013 r. zawarł z jedną z warszawskich klinik medycznych aneks do umowy o świadczeniu opieki zdrowotnej w zakresie okulistyki. Aneks z datą wsteczną, od 21 grudnia 2013 r., przedłużał do końca 2014 r. okres obowiązywania umowy, mimo że została ona wcześniej wypowiedziana ze względu na fakt, że klinika pobierała od pacjentów nienależne, dodatkowe opłaty za usługi medyczne...
[pozostało do przeczytania 61% tekstu]
Dostęp do artykułów: