Gabinet niespodzianek – ale to nie o rządzie...

Gdy Mateusz Morawiecki jeszcze jako wicepremier odwiedzał mnie wraz ze swoim zastępcą z resortu rozwoju Jurkiem Kwiecińskim (przyszłość przed nim!) w Parlamencie Europejskim w Brukseli, zrobiliśmy sobie pamiątkową fotografię na tle ściany mojego gabinetu. Zdjęcie poszło na Twitter i na Facebook, no i się zaczęło.

Przy całym szacunku dla ówczesnego wiceszefa rządu RP, obecnie premiera, to nie on ani tym bardziej nie ja wzbudziliśmy zainteresowanie internautów, ale... tło. A tym tłem było morze, ba, prawdziwy ocean sportowych szalików. Głównie piłkarskich. Ale nie tylko. Także sporo żużlowych, trochę koszykarskich, piłki ręcznej. Na fotografii nie widać bocznej ściany, gdzie wiszą piłkarskie koszulki, i innej, gdzie znajduje się piłkarski... ręcznik w zielono-biało-czerwonych barwach Węgier i napisem „Puskas 10 Hungary”, dar od zakochanego w węgierskiej piłce i znającego język Madziarów pracownika Czeskiej Federacji Futbolowej.

Ale po kolei. Gabinet nie jest mały i nie chciałem, żeby gości straszyły białe ściany. A z moją kolekcją sportowych gadżetów i tak coś trzeba było zrobić. Zatem powiesiłem tam koszulkę z napisem „Dumni z Polski” oraz żółto-niebieską polskiego triumfatora Ligi Mistrzów Vive Kielce (z autografami piłkarzy). Skądinąd był to jeden z dwóch triumfów polskiego zespołu w najważniejszych europejskich pucharach, niemal 40 lat po zdobyciu przez Płomień Milowice prymatu w europejskiej męskiej siatkówce. Ale są też koszulki z moim nazwiskiem, które w formie prezentów dostałem od różnych zacnych osób. Jest np. koszulka Los Colchoneros, czyli Atletico Madrid z numerem 53. Jest granatowo-bordowa koszulka PSG z „czwórką” i moim nazwiskiem, którą otrzymałem od Bardzo Ważnej Osoby (na tej pozycji grają prawi obrońcy...). Są też koszulki z moim nazwiskiem z Litwy, Ukrainy, Mołdawii oraz z polskich klubów: Wisły Kraków, Polonii Bytom i Ruchu Chorzów (ta ostatnia ma pod moim nazwiskiem i „10” napis „Legenda bez końca” –...
[pozostało do przeczytania 28% tekstu]
Dostęp do artykułów: