Nadajemy gospodarce większą dynamikę

Polska od dawna nie miała tak korzystnych warunków gospodarczo-politycznych. Dlatego bardzo ważne jest maksymalne wykorzystanie tych możliwości i potencjału, jakie tkwią w naszym kraju i w nas. Z Łukaszem Oprawskim, prezesem Fundacji im. Sławomira Skrzypka, organizatorem Kongresu 590 w Jasionce koło Rzeszowa, rozmawia Andrzej Ratajczyk.


Za nami druga edycja Kongresu 590, jednego z najważniejszych wydarzeń gospodarczych w Polsce. Jakim zainteresowaniem cieszyła się tegoroczna impreza?
Jeśli chodzi o frekwencję, to była ona rekordowa. W zakończonym właśnie kongresie wzięło udział prawie 4 tys. osób, tj. o ponad 1,5 tys. więcej niż rok wcześniej. Uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w 74 panelach, zgrupowanych w 13 blokach tematycznych. Rangę imprezy podkreśla Honorowy Patronat Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, udział premier Beaty Szydło, wicepremierów oraz ministrów polskiego rządu.

Jaki był cel stworzenia jeszcze jednej konferencji gospodarczej? Czym Kongres 590 chce się odróżniać od takich imprez jak Forum Ekonomiczne w Krynicy czy Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach?
Głównym celem Kongresu 590 jest nadanie polskiej gospodarce większej dynamiki wzrostu. Polska od dawna nie miała tak korzystnych warunków gospodarczo-politycznych. Dlatego bardzo ważne jest maksymalne wykorzystanie tych możliwości i potencjału, jakie tkwią w naszym kraju i w nas. Kongres 590 jest miejscem, w którym przedstawiciele świata biznesu mogą spotkać się z przedstawicielami świata nauki i administracji publicznej. Przedsiębiorcy mają możliwość przedstawić swoje opinie na temat najważniejszych barier rozwojowych oraz oczekiwanych zmian, które mogą ułatwić prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce. Tak, żeby młodzi Polacy chcieli pracować tu, w kraju, a nie szukać swojej szansy rozwoju za granicą.
Spośród innych wydarzeń gospodarczych chcemy wyróżniać się...
[pozostało do przeczytania 36% tekstu]
Dostęp do artykułów: