Marksizm – ideologia zła i błędna

Marksiści są orędownikami totalitarnego ustroju, a mimo zakazu zapisanego w Konstytucji znów odświeżają tezy proroka komunizmu.

Młode pokolenie Polaków coraz mocniej odcina się od dziedzictwa PRL. Łzy nad „znieważaniem” totalitarnego filozofa wylały się przy okazji kampanii jednej z firm promującej antykomunistyczne symbole – producent odzieży opublikował zdjęcia, na których młodzi ludzie przepuszczają dzieła Marksa przez maszynkę do mięsa. Lewica oburzyła się. Igor Rakowski-Kłos z „Gazety Wyborczej” zapewnia, że Marks był zafascynowany Polską i patrioci nie powinni się z niego śmiać. Redaktor przypomina, że komunistyczny ideolog popierał powstanie styczniowe z 1863 r. Czyżby?
Przede wszystkim teoretyk „ustroju bez własności prywatnej” nigdy nie był za czymkolwiek – był tylko i wyłącznie przeciw. Przeciw własności, rodzinie, Kościołowi katolickiemu. Był także wbrew narodom jako takim, burżuazji, arystokracji – sam zresztą pisał: „Wszystko, co istnieje, godne jest zagłady”. Marks nie popierał nawet proletariuszy – w całym życiu nie wsparł choćby jednego robotnika ani nawet nie pokrzepił nikogo dobrym słowem. Ludzie bez majątku byli mu jednak potrzebni, gdyż „muszą (…) zburzyć wszystko, co dotychczas zabezpieczało i ochraniało własność prywatną”. Marks, jeśli kogoś popierał, to tylko po to, by pozyskać tymczasowego sojusznika. Podobnie było z instrumentalną sympatią do Polaków – autor „Kapitału” potrzebował ich jedynie do rozbicia Rosji, która wówczas opierała się lewicowym nowinkom. Podobnie Lenin wydał w 1917 r. odezwę w obronie Polski – bo potrzebował sprzymierzeńców. Trzy lata później jego wojska szły już na Warszawę. Czy więc obrońcy Marksa spod znaku „Gazety Wyborczej” i Partii Razem będą stawać także w obronie Lenina i jego odezwy z 1917 r.?
Artykuł 13 Konstytucji RP mówi: „Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach (…) do komunizmu (…), których program lub...
[pozostało do przeczytania 35% tekstu]
Dostęp do artykułów: