Debili powybijać kałachem

Internauta o niku „dera” na stronie TVN Warszawa: „Zajmijcie się poważniejszymi sprawami w tvn Warszawa. Nie dziwię się, że przestaliście nadawać, jak się tylko byle gównem zajmowaliście i zajmujecie. Pałac powinno się zburzyć, a mocherów kałachem potraktować! Szkoda, że ten samolot mógł pomieścić tylko tylu darmozjadów, bo jeszcze cała masa debili do wybicia w sejmie została”.

Ten wpis pojawił się tam niecałe dwa miesiące temu. Rzecznik TVN Karol Smoląg niby wyraził oburzenie treścią komentarza, ale nie zareagował natychmiast, aby go usunąć. Bo – jak tłumaczył – jest po pracy. Przez kolejne dni sprawdzaliśmy, czy groźba „strzelania z kałacha do mocherów” znikła. Cały czas była na swoim miejscu. Od tamtej rozmowy minęły niemal dwa miesiące. Na stronie TVN Warszawa nadal można przeczytać te słowa. Jednocześnie na antenie rozmaitych audycji TVN liczni eksperci przedstawiali złote recepty na oczyszczenie sieci z chamstwa.Powywieszać uczestników zjazdu SDP

„Gazeta Wyborcza” lubuje się w tekstach o kulturze w polityce, zachowywaniu standardów, wręcz chciałaby je wyznaczać. Wystarczyło zaledwie kilka godzin poświęcić na przejrzenie komentarzy pod tekstami na portalu gazeta.pl relacjonującymi wydarzenia ostatnich dni, aby znaleźć dziesiątki wpisów, które należałoby natychmiast usunąć. Jedne „zwyczajnie” chamskie, inne po prostu prostackie. Ale niektóre wręcz niebezpieczne. Administrator strony powinien zainteresować nimi prokuraturę. Oto kilka przykładów (pisownię częściowo poprawiono wprowadzając polskie litery):

l pod informacją o zawieszeniu zjazdu Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich: „Dziwne: zamiast wszystkich powywieszać, zawieszono tylko zjazd”.

l pod tekstem o pobycie Lecha Wałęsy w szpitalu: „żółć go zalewa, że drugi Kaczyński nie wsiadł do samolotu i przeżył”; „będzie zimny Lech?”.

l o dłuższym pozostaniu biegłych badających katastrofę smoleńską w Moskwie: „Tusk ma racje, aby...

[pozostało do przeczytania 59% tekstu]
Dostęp do artykułów: