W hołdzie kapelanowi Solidarności

Cała Polska 19 października modliła się w intencji błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki w 32. rocznicę bestialskiej śmierci kapelana warszawskiej Solidarności. W gronie wiernych, którzy w Sanktuarium na Żoliborzu oddali hołd, był prezes zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. Arkadiusz Siwko. 

Ksiądz Jerzy Popiełuszko to legendarny kapelan warszawskiej Solidarności. Patron i powiernik trosk ludzi pracy, dla których nie tylko prowadził katechezę, ale również organizował cykl wykładów z historii Polski, literatury, prawa, ekonomii, z zakresu technik negocjacyjnych. Organizował liczne akcje charytatywne. Wspierał prześladowanych i skrzywdzonych. W swoich odważnych kazaniach krytykował nadużycia komunistycznych władz. Za swoją silną wiarę ksiądz Popiełuszko zapłacił najwyższą cenę. Został bestialsko zamordowany przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa. 
– Ojciec Święty Jan Paweł II o księdzu Jerzym Popiełuszko mówił: „Stróż granicy między dobrem, a złem”. Wszyscy, którzy choć raz usłyszeli choćby jedno z Jego kazań głoszonych na mszach świętych za ojczyznę, powtarzali, że w tych kazaniach jest wielka siła i nadzieja. Gdy podczas uroczystości znów zabrzmiały fragmenty kazań, nasze serca napełniły się energią. Wielu z nas wróciło pamięcią do kazania wygłoszonego 27 maja 1984 r. Wtedy ksiądz Jerzy powiedział do tłumu wiernych: „Niech na koniec będzie nam ostrzeżeniem świadomość, że naród ginie, gdy brak mu męstwa, gdy oszukuje sam siebie mówiąc, że jest dobrze, gdy jest źle, gdy zadowala się tylko półprawdami” – powiedział prezes zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. Arkadiusz Siwko. 
W Sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy parafii św. Stanisława Kostki na Żoliborzu hołd bestialsko zamordowanemu kapłanowi oddali przedstawiciele najwyższych władz państwowych. W intencji patrona Solidarności oraz w intencji ojczyzny modlili się: prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, przedstawiciel Kancelarii...
[pozostało do przeczytania 14% tekstu]
Dostęp do artykułów: