Wielka pielgrzymka zbrojeniówki

24 września br. blisko tysiąc pracowników polskiej zbrojeniówki oddało hołd Matce Bożej Ostrobramskiej. W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele zarządów, rad nadzorczych, związków zawodowych oraz poczty sztandarowe firm należących do Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. – jednego z największych koncernów obronnych w Europie. To była XXI pielgrzymka Pracowników Przemysłu Zbrojeniowego i Lotniczego do bazyliki Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej.  

Pielgrzymka rozpoczęła się od przemarszu ulicami Skarżyska. Procesji przewodniczył ordynariusz diecezji radomskiej ks. bp Henryk Tomasik. Następnie na ścianie skarżyskiej bazyliki została odsłonięta tablica upamiętniająca ofiary katastrofy smoleńskiej. To inicjatywa Solidarności działającej w MESKO – skarżyskiej spółce akcyjnej należącej do Polskiej Grupy Zbrojeniowej – oraz mieszkańców miasta. W ten sposób oddano hołd osobom, które odwiedzały i pomagały sanktuarium. Tablica upamiętnia Prezydenta RP prof. Lecha Kaczyńskiego i jego Małżonkę Marię, ostatniego Prezydenta RP na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego, Ministra Obrony Narodowej Aleksandra Szczygłę, silnie związanego z regionem świętokrzyskim Wicepremiera RP Przemysława Gosiewskiego, ks. bp. polowego Tadeusza Płoskiego, Marszałka Sejmu RP Macieja Płażyńskiego.
– To znak pamięci o wielkich Polakach, którym dobro naszej ojczyzny leżało głęboko na sercu. Dla których Polska była najwyższą wartością, którzy otaczali Polskę i Polaków szczególną troską.  Dla śp. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej prof. Lecha Kaczyńskiego ludzie pracy przemysłu zbrojeniowego byli bardzo ważni. Pan Prezydent zawsze podkreślał, że za ich trud i zaangażowanie należy się wielkie podziękowanie i szacunek – mówi uczestnik honorowy pielgrzymki, Członek Zarządu PGZ S.A. Maciej Lew-Mirski, który wraz ze świętokrzyskimi parlamentarzystami Prawa i Sprawiedliwości dokonał aktu odsłonięcia tablicy smoleńskiej.  
– O pracownikach polskiego...
[pozostało do przeczytania 47% tekstu]
Dostęp do artykułów: