Czerpmy radość z wyzwalania Polski

Z okazji zbliżającego się nowego, 2016 roku zebraliśmy dla Państwa garść prognoz i życzeń od ludzi związanych z obozem niepodległościowym. Przebijają z nich zgodnie radość z politycznego zwycięstwa i umiarkowany optymizm wraz z uwagą, by nie osiąść na laurach

Ryszard Kapuściński prezes klubów „Gazety Polskiej”, radny Krakowa

Ubiegły rok tchnął w nas nadzieję. Po latach spędzonych w opozycji wreszcie nadeszło „odrodzenie”. Nie byłoby go bez ciężkiej pracy tysięcy osób, które mimo przeciwności angażowały się w działalność publiczną. Nie byłoby go bez klubów „Gazety Polskiej”, za co z całego serca serdecznie dziękuję.
Nowy, 2016 rok będzie czasem wyjątkowym. Rokiem wielkiej, wyczekiwanej zmiany. Polskiej zmiany. Od nas wszystkich zależy, jak ona będzie wyglądać i czy będziemy mogli z dumą mówić o niej za dwanaście miesięcy. Już teraz widać, z jakimi problemami zewnętrznymi, lecz także niestety wewnętrznymi przyjdzie nam się zmierzyć.
Wszystkim Czytelnikom i Klubowiczom „Gazety Polskiej” życzę wszelkiej pomyślności, hartu ducha i wytrwałości. A w życiu codziennym samych sukcesów, szczęścia rodzinnego i zdrowia. Ojczyznę wolną pobłogosław, Panie!

Joanna Lichocka
posłanka na Sejm RP

Polakom w Polsce i za granicą pogodnego stoicyzmu – damy radę!
Rok 2015 był dla nas wszystkich czasem bardzo znaczącym, bo ta Polska, która do tej pory słyszała, że nie ma prawa rządzić, że nigdy nie będzie miała prawa głosu, wygrała wybory i prezydenckie, i parlamentarne. Wygrali ci Polacy, którzy chcieli Polski wolnej, suwerennej, niezależnej, silnej i uczciwej. I jest to powód do ogromnej satysfakcji, bo myśmy to zrobili. Udało się. Wieloletnia praca organiczna, u podstaw – zaprocentowała. W tej chwili stoimy przed bardzo trudnym zadaniem zmiany kraju: systemu postkomunistycznego na normalny. To będzie bardzo trudny proces, na który trzeba się uzbroić w pogodny stoicyzm. Nie możemy dać się nabrać na...
[pozostało do przeczytania 82% tekstu]
Dostęp do artykułów: