Kultura

PŁYTA \ Pitbull wraca do korzeni
Już 17 lipca ukaże się najnowsza płyta Pitbulla „Dale”. Każdy kolejny jego krążek kryje klubowe hity, które błyskawicznie pną się w górę list przebojów na całym świecie. Tym razem Pitbull postanowił powrócić do korzeni i wydać drugą w karierze płytę hiszpańskojęzyczną. Wraz z nim pojawią się na niej Jennifer Lopez, Wisin, Mohombi, Claudia Leitte, J Balvin i Farruko.

WYSTAWA \ Szkło artystyczne
W Muzeum Podkarpackim w Krośnie do 12 lipca oglądać można wystawę „Egzoplanety – szkło artystyczne Yana Zoritchaka”. Prezentuje ona prace czeskiego artysty, tworzącego obecnie we Francji, przekładającego swoje fascynacje kosmosem na współczesne prace w kolorowym szkle. W swojej sztuce artysta zwraca szczególną uwagę na światło i życie, jakie nadaje ono jego rzeźbom.

KSIĄŻKA \ Terror
W lipcu nakładem wydawnictwa Vesper ukaże się wznowienie jednej z najgorętszych powieści Dana Simmonsa „Terror”. Jest to powieść oparta na autentycznej historii wyprawy badawczej z 1845 r. Jej celem było poszukiwanie Przejścia Północno-Zachodniego w Archipelagu Arktycznym. Statki „Erebus” i „Terror” ugrzęzły w lodzie i nigdy nie powróciły do portu. Na tym tle dostajemy mieszankę horroru, mitologii Inuitów i sensacji.


TEATR \ Z Broadwayu do Dramatycznego
W Teatrze Dramatycznym w Warszawie 10 lipca odbędzie się premiera sztuki „Dziwny przypadek psa nocną porą” Simona Stephensa, według powieści Marka Haddona. Spektakl reżyseruje Jakub Krofta. Opowiada on o indywidualiście z nerwicą natręctw, który rozpoczyna przypadkowo prywatne śledztwo dotyczące zamordowania psa swojej sąsiadki. Sztuka jest hitem West Endu i Broadwayu.


„Wewnętrzna burza. Zmień chaos swoich uczuć na prawdę o sobie” autorstwa Sheili Walsh, znanej publicystki, pisarki, ewangelizatorki i piosenkarki chrześcijańskiej, to doskonały poradnik dla pań. Szczególnie przydatny będzie dla kobiet, które borykają się z uczuciami...
[pozostało do przeczytania 18% tekstu]
Dostęp do artykułów: