Kultura

PŁYTA \ Nowy Dylan
Ukazała się najnowsza płyta naczelnego barda Stanów Zjednoczonych Boba Dylana. Krążek nosi tytuł „Shadows In The Night” i zawiera dziesięć znanych i klimatycznych standardów. Dylan tchnął w nie nowe życie i pokazał, że standardy mogą być wykonane w dość ascetycznej aranżacji, bez charakterystycznych smyczków czy sekcji dętej. 

PŁYTA \ Genialna klasyka
Już 17 lutego ukaże się płyta „Sol Gabetta & Bertrand Chamayou. The Chopin Album”. Gabetta to wiolonczelowa sława, a Chamayou obiecujący francuski pianista. Materiał na płycie to wyłącznie utwory, które Chopin dedykował swojemu przyjacielowi, wiolonczeliście Auguste-Joseph Franchomme. Na deser dodany został Nocturn autorstwa samego wiolonczelisty. 

PŁYTA \ Andrzej Piaseczny z coverami
Andrzej Piaseczny wraca z nową płytą „Kalejdoskop”. Tym razem postanowił nagrać piosenki, których od zawsze zazdrościł swoim kolegom po fachu. Krążek ukaże się 24 marca i zawierać będzie kawałki znane z lat 90. Promuje go singiel „Kalejdoskop szczęścia”. Piasecznemu towarzyszyć będzie na płycie pięćdziesięcioosobowa orkiestra Metropole Orkest. Aranżacje przygotował znany aranżer Robert Lewandowski. 

PŁYTA \ The Veronicas
Gwiazdy antypodów, zespół The Veronicas, wydał swój trzeci krążek w karierze „The Veronicas”. Płyta powstawała cztery lata i ukaże się na rynku europejskim 17 lutego. Brzmienie grupy, której liderują siostry Lisa i Jessica Origliasso, zaliczane jest do progresywnego popu. Krążek promują dwa single „You Ruin Me” oraz „I’ve You Love Someone”. 


15 lutego obchodzić będziemy międzynarodowy dzień singla. Z tej okazji wydawnictwo Święty Wojciech wydało książkę „Singielka” autorstwa Mandy Hale, znanej blogerki i singielki. Ta pozycja to ciekawy, napisany z humorem poradnik dla samotnych kobiet. W niekonwencjonalny sposób pisarka pokazuje pozytywne strony życia w pojedynkę. Na Zachodzie książka zrobiła zawrotną karierę, a jej...
[pozostało do przeczytania 18% tekstu]
Dostęp do artykułów: