Kultura

KONCERT \ Kolędowanie w Szczecinie
W Muzeum Historii Szczecina 10 stycznia o g. 17 odbędzie się koncert tradycyjnych kolęd „In dulci jubilo”. Usłyszeć będzie można polskie kolędy bożonarodzeniowe, kolędy świata, w tym najstarszą kolędę niemiecką z XIV w. w opracowaniu szczecińskiego kompozytora Carla Loewego. Pieśni wykona Chór Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.


KONCERT \ Charlie Winston w Polsce
Cherlie Winston zawita do Polski. Swoje koncerty da 25 kwietnia w krakowskiej Fabryce, a dzień później w warszawskiej Proximie. Wcześniej jednak ukaże się czwarty już krążek wokalisty znanego z hitu „Like A Hobo”. Płyta „Curio City” dostępna będzie w sprzedaży cyfrowej 26 stycznia, a trzy tygodnie później na krążku CD. Promuje ją utwór „Lately”, do którego wideoklip dostępny jest już na YouTube.   


KONCERT \ Sporo energii w Eterze
We wrocławskim klubie Eter szykuje się koncert pełen dobrego humoru i niesamowitej energii. Na jednej scenie zagrają ze sobą zespoły Enej i Poparzeni Kawą Trzy. Enej zagra przy tym kawałki ze swojej najnowszej płyty, która ukaże się na początku lutego. Impreza odbędzie się 27 lutego o g. 18.30. Bilety w cenie od 45 do 65 zł.


PŁYTA \ J. Cole z nowym krążkiem
J. Cole, jedna z ikon rapu, właśnie wypuszcza na rynek swój najnowszy krążek „2014 Forest Hills Drive”. Tytuł to jednocześnie adres, pod którym wokalista spędził całe swoje dzieciństwo. W zeszłym roku wykupił dom z okresu młodości od jego ostatnich właścicieli i zainspirowany wspomnieniami o rodzinie i przyjaciołach, postanowił wydać nową płytę. Promuje ją singiel „Apparently”.


„Pojazdy Ludowego Wojska Polskiego” Tomasza Szczerbickiego to monumentalny album zawierający tysiąc archiwalnych ilustracji i szczegółowych opisów pojazdów służących wojsku w okresie PRL. Od motocykli, łazików, przez ciężarówki, transportery opancerzone aż po wielkie działa samobieżne. Ta książka to bezcenne...
[pozostało do przeczytania 17% tekstu]
Dostęp do artykułów: