Spotkajmy się w Krakowie

18 czerwca w Katedrze Królewskiej na Wawelu odbędą się uroczystości 65. rocznicy urodzin śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Zorganizowane w Krakowie spotkanie będzie przyczynkiem do wspomnień o Prezydencie. Nie ma być ono manifestacją polityczną, po prostu wspólnie przywołamy w pamięci te chwile, kiedy On był z nami. Wspólnie zastanowimy się, jak by wyglądała dzisiaj Polska, gdyby On żył. Pomyślimy, czy imperialna Rosja poważyłaby się na agresję na wolną Ukrainę i jeszcze raz zadamy sobie pytanie: co by powiedział, będąc z innymi przywódcami europejskimi na Majdanie? Co by powiedział Europie? Co by powiedział światu? 
Tak bardzo nam, Polakom, Go brakuje. Tak bardzo Go brakuje Europie. 
W uroczystościach będzie uczestniczył prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, parlamentarzyści z PiS, a także członkowie klubów „Gazety Polskiej”. Będzie z nami red. Tomasz Sakiewicz, będą mieszkańcy Krakowa. Wszyscy, którzy zdają sobie sprawę, z jak wielką, historyczną tragedią mieliśmy do czynienia 10 kwietnia 2010 r. Bądźmy w tym dniu razem. 
Program uroczystości:
g. 17  na placu im. o. Adama Studzińskiego odbędzie się projekcja filmu pt. „Niosła go Polska” 
g. 17.30–18.30  w Katedrze na Wawelu odprawiona zostanie msza św.
g. 18.30–19.00 – przemarsz na plac im. o. Adama Studzińskiego pod Krzyż Katyński
ok. g. 19.00 – laudacja o Lechu Kaczyńskim i przemówienie Jarosława Kaczyńskiego
Więcej informacji na stronie: www.klubygazetypolskiej.
W Domu Polskim w Rowville odbył się pokaz filmu „Niosła go Polska” o śp. prof. Lechu Kaczyńskim, a po filmie konferencja połączona z dyskusją na temat wyżej wymienionych rocznic. Spotkanie było zorganizowane przez klub „GP” w Melbourne. W konferencji udział wzięli przy pomocy komunikacji elektronicznej: dr Marek Baterowicz oraz red. Stanisław Michalkiewicz; spotkanie poprowadził Zbigniew Nowakowski, zastępca przewodniczącego klubu „GP”.
W ostatnich...
[pozostało do przeczytania 65% tekstu]
Dostęp do artykułów: