Kultura

PŁYTA \ Santana koncertowo
„Corazon” to najnowszy krążek Carlosa Santany, który właśnie wchodzi na sklepowe półki. Warto po niego sięgnąć, bo to spora dawka dobrej muzyki latynoskiej. Płyta zawiera zapis koncertu Santany z meksykańskiej Guadalajary, gdzie muzyk zagrał 14 grudnia. Wystąpił na koncercie wspólnie z Glorią Estefan, Miguelem i Diego Torresem. Płytę promuje singiel „La Flaca” nagrany z Juanesem.

PŁYTA \ Rock z Afryki
23 czerwca ukaże się debiutancka płyta południowoafrykańskiej grupy Kongos. „Lunatic” to nowoczesny rock wzbogacony brzmieniem m.in. akordeonu. W polskich rozgłośniach radiowych coraz popularniejszy staje się singiel „Come With Me Now” promujący ten krążek. Grupa wystąpi w naszym kraju 2 listopada jako suport warszawskiego koncertu OneRepublic.

ANIMACJE \ Zamek Żupny
Na stronie internetowej Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce www.muzeum.wieliczka.pl można oglądać animacje prezentujące cztery fazy powstawania Zamku Żupnego. Jest to finalny efekt rekonstrukcji cyfrowej zamku, opartej na badaniach archeologicznych, ikonograficznych i historycznych. Animacje prowadzą nas po zamkowym placu i przez zamkowe bramy, pokazują też budowlę z lotu ptaka.

TEATR \ Spektakl improwizowany
W warszawskim klubie Wkręt 7 maja o g. 20 odbędzie się spektakl „Up! Ovo” Teatru Improwizacji Ab Ovo. Aktorzy dostają podczas przedstawienia od publiczności jedno słowo, wokół którego budują całą historię, bohaterów oraz czas i miejsce akcji. W trakcie spektaklu publiczność ma wpływ na losy granych postaci. Bilety w cenie 20 zł.


Nakładem wydawnictwa Święty Wojciech ukazała się książka Margaret Silf „Druga strona chaosu. Jak przejść przez huragan zmian”. Porusza ona kwestię życiowych rewolucji, jakie dotykają każdego z nas, oraz problem poradzenia sobie z chaosem, jaki potrafią nam zafundować. Utrata pracy, pustka pozostała po odejściu...
[pozostało do przeczytania 15% tekstu]
Dostęp do artykułów: