Jedźcie z nami

Wkrótce wyruszamy w kolejną podróż do Budapesztu, uczestnicząc po raz trzeci w Wielkim Wyjeździe na Węgry. Będziemy razem z braćmi Węgrami uczestniczyć w uroczystościach święta narodowego. Jednak nie mogąc spełnić wymagań finansowych PKP Intercity, w ostatniej chwili musieliśmy zmienić środek transportu. Do Budapesztu pojedziemy specjalnie na tę okoliczność przygotowanymi autokarami.

Chcąc zrekompensować wszystkim uczestnikom wyjazdu tę zmianę, postanowiliśmy z własnych środków opłacić koszty noclegu i wyżywienia podczas pobytu w Budapeszcie.
Aktualne informacje
dotyczące wyjazdu:
Wyjazd z Warszawy z parkingu obok Dworca Wschodniego, 14 marca, godz.12. Jedziemy przez: Kielce, parking obok Hali Widowiskowo-Sportowej, ul. Żytnia, godz. 17; Kraków, parking ul. Pawia, godz. 19. Do hoteli w Budapeszcie przyjedziemy około godz. 5. Po krótkim odpoczynku i śniadaniu zostaniemy przewiezieni na uroczystości państwowe.

15 marca
– Oficjalne uroczystości państwowe z udziałem Viktora Orbána rozpoczną się o godz. 10.30 na Múzeum körút, gdzie przed Muzeum Narodowym ustawiona zostanie scena. Polacy proszeni będą o zajęcie miejsc w sektorze na pobliskim placu Kalvina (Kálvin tér). Zostanie tam zainstalowany telebim, na którym będą tłumaczone na bieżąco na język polski teksty wygłaszanych przemówień.
– Po zakończeniu uroczystości państwowych (ok. godz. 11.30–11.45) nastąpi wspólny przemarsz na Wzgórze Zamkowe, gdzie kontynuowany będzie odświętny program (kiermasz, występy artystyczne itp.).

– Ok. godz. 13 obiad w Kuchni Husarskiej (w pobliżu pomnika Dózsa György pod Zamkiem Budańskim).

– O godz. 14.30 konferencja prasowa w hotelu Gellért z udziałem T. Sakiewicza, R. Kapuścińskiego,
I. Stefka, J. Oláh, L. Csizmadia.

– O godz. 17.00 złożenie wieńców pod pomnikiem gen.
J. Bema (Bem tér) oraz wygłoszenie okolicznościowych przemówień przedstawicieli „Gazety Polskiej”,...
[pozostało do przeczytania 27% tekstu]
Dostęp do artykułów: