Tydzień w klubach „GP”

Kluby w Nowym Jorku, Filadelfii i Chicago zorganizowały spotkania z red. Tomaszem Sakiewiczem, Pawłem Piekarczykiem i Ryszardem Kapuścińskim. Podczas każdego z tych spotkań dyskutowano o Polsce. Wspaniałe koncerty Pawła Piekarczyka były podsumowaniem tych wielogodzinnych rozmów. Wielkie podziękowania należą się wszystkim uczestnikom i organizatorom: Agacie Mikołajczyk, Januszowi Sporkowi, Romualdowi Milkowskiemu i tym wszystkim, którzy nas tak serdecznie przyjęli. Dziękujemy!

W  Katowicach została odsłonięta tablica upamiętniająca Sławomira Skrzypka, poległego w tragedii smoleńskiej prezesa Narodowego Banku Polskiego. Została umieszczona na ścianie Liceum im. M. Curie-Skłodowskiej.  Fundatorem tablicy jest prezydent Katowic Piotr Uszok, a inicjatorem jej umieszczenia Piotr Pietrasz, przewodniczący katowickiego klubu „GP” im. Sławomira Skrzypka.
Klub „GP” i Związek Polaków w Niemczech spod znaku Rodła w Hamburgu zorganizowały spotkanie z współautorką książki „Resortowe dzieci. Media”, red. Dorotą Kanią.
W Ottawie odbył się kolejny, organizowany przez społeczność ukraińsko-kanadyjską protest, tym razem przed Ambasadą Federacji Rosyjskiej w Ottawie. Tak jak poprzednio w wyrazie solidarności wzięli udział członkowie klubu „GP” Ottawa.
Klub „GP” w Berlinie zorganizował spotkanie autorskie z red. Witoldem Gadowskim. Była to pierwsza zagraniczna promocja książki gościa pt. „Smak wojny”.
W Krakowie-Nowej Hucie odprawiona została msza św. w intencji śp. Wiesława Sidziny – działacza Solidarności i przewodniczącego klubu „GP”, a także inicjatora tablicy „Krzyż Smoleński okryty całunem milczenia”.
Klub „GP” w Aleksandrowie Łódzkim zorganizował spotkanie poświęcone zagrożeniom wobec dzieci i rodziny ze strony ideologii gender. Prelegentami byli Magdalena i Piotr Ogrodowczykowie, twórcy Forum Rodziców i Wychowawców „Nie szkodzić”.
W Rabce-Zdroju odbyło się spotkanie z senatorem RP Bogdanem Pękiem, a tematem był...
[pozostało do przeczytania 72% tekstu]
Dostęp do artykułów: