Zdradzeni o świcie

W całej Polsce i w wielu klubach „GP” na świecie, np. w Opolu, Sierpcach, Świnoujściu, Gdańsku, Krakowie, Świebodzinie, Nowej Soli, Zielonej Górze, London (Kanada), Bielsku-Białej, Pruszkowie, Tarnobrzegu, Krośnie, Milanówku, Bydgoszczy, odbyły się uroczystości upamiętniające sowiecką agresję. 
 
W Sarnowej Górze pod Ciechanowem miała miejsce rekonstrukcja bitwy z bolszewikami z roku 1920.  Klub „GP” w Ciechanowie wziął udział w tych uroczystych obchodach. Zaczęły się one od złożenia kwiatów pod pomnikiem poległych bohaterów, obok którego została odprawiona msza polowa.
 
Klub „GP” Gdańsk II zorganizował spotkanie z publicystą Piotrem Szubarczykiem. Zgromadzeni wysłuchali nagrania „Bij bolszewika” Pawła Piekarczyka. Następnie gość wygłosił wykład „Agresja sowiecka na Polskę we wrześniu 1939 r. i II pakt Ribbentrop–Mołotow”, przedstawiając mało znane fakty z tego okresu. Następnego dnia członkowie klubu wzięli udział w Światowym Dniu Sybiraka w Szymbarku.
 
W Nowym Sączu członkowie klubu „GP”, młodzi kibice Sandecji, pikietowali pomnik Armii Czerwonej przy al. Wolności, w ramach upamiętnienia 74. rocznicy napaści Sowietów na Polskę. Po demonstracji w kościele św. Kazimierza została odprawiona msza św. w intencji Polaków pomordowanych na Wschodzie.
 
Krakowskie kluby „GP”: nowohucki i im. Janusza Kurtyki oraz Komitet Dzielnicy XVIII PiS w Krakowie, a także Duszpasterstwo Ludzi Pracy – Mistrzejowice i Związek Konfederatów Polski Niepodległej 1979–1989, zaprosiły krakowian  na uroczystość w hołdzie polskim ofiarom sowieckiej inwazji w 1939 r. Uroczystość rozpoczęła się koncelebrowaną mszą św. w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej, a przy pomniku błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki uroczystości kontynuowano.
 
Członkowie klubu „GP” w Świnoujściu wzięli udział w mszy św. za ofiary zdradzieckiej napaści ZSRS na Polskę. Po mszy uczestniczyli w uroczystości składania kwiatów pod Krzyżem Zesłańców Sybiru....
[pozostało do przeczytania 62% tekstu]
Dostęp do artykułów: