Kultura

KONCERT \ Scorpions akustycznie

Legenda rocka zespół Scorpions zagra w Atenach. Tym razem zaprezentuje swoje utwory w wersji akustycznej. Koncerty odbędą się w Teatrze Lycabettus 11, 12 i 14 września. Impreza organizowana jest w ramach projektu „MTV Unplugged”. Pod koniec roku koncert ukaże się na CD, DVD i Blu-ray. Pokaże go także stacja MTV. 
 
WYDARZENIE \ Teledysk Timberlake’a


Zniecierpliwieni fani Justina Timberlake’a czekają na światową trasę koncertową artysty, który rusza 31 października w Montrealu. Pragnąc osłodzić im to oczekiwanie i podgrzać nieco emocje, muzyk wypuścił najnowszy teledysk do utworu „Take Back The Night” z płyty The 20/20 Experience. Pokazuje on klimaty nowojorskiej nocnej zabawy.
 
PŁYTA \ Klasyki Chambao

27 września Chambao, jeden z najsłynniejszych zespołów grających muzykę świata, wypuści swój najnowszy krążek Ahi Estas Tu. Będzie to kompilacja największych hitów grupy z ostatniego dziesięciolecia. Zostaną one odświeżone i zaśpiewane wspólnie z muzykami z całego świata. Wystąpi m.in. raperka Nneka.
 
MUZEUM \Archeologowie w Twierdzy

Na terenie Twierdzy Wisłoujście w Gdańsku trwają zakrojone na szeroką skalę prace archeologiczne. Odkrywane są artefakty z dziedzińca Fortu Carre i Domków Oficerskich. Prace można śledzić w internecie, na stronach Muzeum Historycznego Miasta Gdańska. Przy wykopaliskach pracują naukowcy z Uniwersytetu Gdańskiego i Politechniki Gdańskiej.
 
Duchowa pielgrzymka

Ks. Stanisław Biel, znany zakopiański jezuita zajmujący się działalnością rekolekcyjną, wydał najnowszą książkę „Duchowa pielgrzymka śladami apostołów Pawła i Jana”. Są to 23 refleksje filozoficzne ujęte w ciekawej opowieści o podróży po Azji Mniejszej. Książka, mimo że dotyka spraw najważniejszych, nie jest patetyczna ani nudna. Za 30 zł otrzymamy ciekawe...
[pozostało do przeczytania 11% tekstu]
Dostęp do artykułów: