Kultura

KONCERT \ Muzycy Kusturicy

„Boban & Marko Marković Orchestra”, zespół znany z muzyki do filmów Kusturicy „Underground” i „Arizona Dream”, zagrają 6 czerwca we wrocławskim klubie Eter. Koncert odbędzie się w ramach Ethno Jazz Festival. Muzyka tego 15-osobowego zespołu, składającego się głównie z instrumentów dętych, inspirowana jest kulturą bałkańskich Cyganów.
 
WYSTAWA \ Rzeźby Erazmusa

W Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli do 30 czerwca oglądać można wystawę rzeźb Pawła Erazmusa. Jest to przegląd dorobku artystycznego rzeźbiarza. Zwiedzający zobaczą ponad 100 dzieł autora. Erazmus tworzy głównie refleksyjne przedstawienia zwierząt i ludzi, charakteryzujące się wydłużoną sylwetką i dynamicznym kontekstem.
 
PŁYTA \ Intense

„Intense” , najnowszy album Armina Van Buurena, bije rekordy popularności w Polsce. Obecnie jest najlepiej sprzedającym się krążkiem z muzyką klubową. Zawiera 15 bardzo klimatycznych kompozycji. Największe wrażenie robi kawałek „Sound Of The Drums” nagrany z Laurą Jansen. Jest to ballada z wciągającym beatem w tle.
 
MUZEUM \ Obraz Brandta

Muzeum Śląskie w Katowicach, 6 czerwca o g. 17, organizuje prelekcję o obrazie Józefa Brandta „Niebezpieczna przeprawa”. Jest to najnowszy nabytek muzealny, który został włączony do Galerii Malarstwa Polskiego 1800–1945. W trakcie spotkania będzie można poznać nieznane fakty z życia artysty i poznać historię obrazu.
[pozostało do przeczytania -6% tekstu]
Dostęp do artykułów: