Ostatni Dzień Matki przed likwidacją

Klub „GP” w Paryżu razem z francuską Polonią uczestniczył w manifestacji popierającej równe prawa dzieci do posiadania ojca i matki, sprzeciwiającej się tzw. małżeństwom homoseksualnym. Ustawa o „małżeństwach” homoseksualnych została ogłoszona we Francji 18 maja, głosowało za nią 331 członków Zgromadzenia Narodowego, przeciwko było 225 deputowanych. Ponad milion Francuzów, nawiązując do obchodzonego Dnia Matki, szło przez Paryż z transparentami, na których wypisano między innymi: „Ostatni Dzień Matki przed likwidacją”. Ogólnonarodowa manifestacja zorganizowana została przez „La Manif pour tous” i „Instytut Civitas”. Nowa ustawa dopuszcza m.in. „małżeństwa” osób tej samej płci i adopcję przez nie dzieci. Wcześniej paryski klub „GP” uczestniczył w manifestacji popierającej starania TV Trwam o miejsce na multipleksie.
 
W The Inn at Paradise w Albuquerque klub „GP” New Mexico oraz Polonia Semper Fidelis stanu New Mexico zorganizowały pokaz filmu „Bo wolność krzyżami się mierzy – Generał Anders i jego żołnierze”. Prezentacja była poprzedzona wprowadzeniem historycznym przez przybyłego na tę okazję Stanisława Matejczuka – historyka, a zarazem koordynatora głównego Polonia Semper Fidelis.
 
W gościnnych progach oo. pallotynów, w ich pięknej konstancińskiej siedzibie, odbyło się spotkanie z red. Janem Pospieszalskim, zorganizowane przez klub „GP” w Konstancinie-Jeziornie.
 
Klub „GP” w Chrzanowie gościł red. Artura Dmochowskiego. Spotkanie połączone było z promocją książek gościa: „Kulisy kryzysu” i „List z Polski”.
 
Gościem księgarni „Gazety Polskiej” w Krakowie był przewodniczący Małopolskiej Solidarności Wojciech Grzeszek. Relacja filmowa Stefana Budziaszka: www.klubygazetypolskiej.pl.
 
W Koninie II odbyło się spotkanie z prof. J.R. Nowakiem.
 
 W Lublinie otworzono wystawę „Warto być Polakiem”.
 
W Wąbrzeźnie odbył się Marsz w Obronie Demokracji, Wolnego Słowa i TV Trwam.
 ...
[pozostało do przeczytania 68% tekstu]
Dostęp do artykułów: