Zlot wolnych Polaków

Politycy, działacze społeczni i niepodległościowi, ale przede wszystkim klubowicze i dziennikarze środowiska „Gazety Polskiej” w miniony weekend wzięli udział w VIII zlocie klubów „GP” w Kalwarii Zebrzydowskiej. „Członkowie klubów zawsze, kiedy zachodzi taka potrzeba, stają w obronie prawdy, wolności i pamięci. W Was tkwi siła i duch republikańskiego zaangażowania” – napisał w liście do uczestników prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Szanowny
Panie Przewodniczący,
Szanowni Państwo.

Przede wszystkim chciałbym Państwu serdecznie podziękować za zaproszenie. Nadanie mi szczególnego charakteru – Gościa Honorowego – to prawdziwy zaszczyt dla mnie. Wciąż mam w pamięci zjazd sprzed dwóch lat, kiedy to odbierałem nagrodę Człowieka Roku Klubów „Gazety Polskiej” przyznaną pośmiertnie Prezydentowi RP Lechowi Kaczyńskiemu. To był bardzo wzruszający moment, jedna z takich chwil, które umacniały mnie w przekonaniu, że długoletni trud mojego śp. Brata i Jego tragiczna śmierć miały sens i nie poszły na marne. Za to jeszcze raz Państwu dziękuję.

Niestety nie mogę z przyczyn ode mnie niezależnych złożyć dziś tych podziękowań osobiście. Bardzo tego żałuje, gdyż niezmiernie wysoko cenię Państwa działalność. Ponadto muszę przyznać, że w Państwa towarzystwie bardzo miło spędzało mi się czas.

Wkład Klubów „Gazety Polskiej” w Polskę naszych marzeń jest nie do przecenienia. Zawsze jesteście Państwo na posterunku tam, gdzie sytuacja tego wymaga. Bijecie na trwogę, gdy jest tego potrzeba. Stajecie w obronie prawdy, wolności i pamięci. Nie pozwalacie zapomnieć o smoleńskiej tragedii tym, którzy pamiętać o niej nie chcą, i domagacie się prawdziwego wyjaśnienia jej przyczyn. Walczycie o wolność słowa i poszerzacie sferę wymiany niezależnej informacji. W Was tkwi siła i duch republikańskiego zaangażowania. Tworzycie swoistą Rzeczpospolitą Wolnych Polaków. Za to wszystko chciałbym Państwu gorąco podziękować.

Kończąc...
[pozostało do przeczytania 70% tekstu]
Dostęp do artykułów: