Tulipan – to jest to!

A tak właśnie jest z nagrodą, którą otrzymałem w miniony czwartek, czyli „Tulipanem Narodowego Dnia Życia” w kategorii dziennikarskiej. Nagroda ta, przyznana przez Fundację Narodowego Dnia Życia, ma promować ludzi mediów, którzy szerzą wartości związane z życiem rodzinnym. Tym razem uznano, że także mnie można nią uhonorować.

„W czasie wieloletniej pracy dziennikarskiej redaktor Terlikowski dał się poznać jako dziennikarz, który wytrwale występuje w obronie wartości podstawowych dla naszej cywilizacji. Opierając się na profesjonalnie zbieranych i rzetelnie przedstawianych faktach, niestrudzenie staje po stronie nienaruszalnej godności osoby ludzkiej, w tym przede wszystkim bezwzględnego prawa do życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Zarówno przez pracę publicysty, jak i przez swoje społeczne zaangażowanie ukazuje on godność kobiety i mężczyzny oraz zwraca uwagę na wagę realizowania właściwych im zadań, wyznaczonych przez płeć wpisaną w naturę każdego człowieka. Redaktor Terlikowski potrafi w wiarygodny i zarazem atrakcyjny dziennikarsko sposób przedstawić prawdę o związku kobiety i mężczyzny jako podstawie małżeństwa i rodziny, ze swej natury otwartych na nowe życie i stanowiących dla dzieci najlepszą przestrzeń dorastania w miłości do odpowiedzialnej wolności. Jednocześnie w swej publicystyce broni poszanowania prywatności i nienaruszalności praw rodziny, zwłaszcza przed zakusami państwa i państwowych urzędników. Laureat niejednokrotnie dał dowód swojej odwagi w obronie wolności słowa, co zasługuje na tym większe uznanie, że sam jest mężem i ojcem odpowiedzialnym za wielodzietną rodzinę” – napisano w uzasadnieniu tej decyzji.

A ja nie mogę nie napisać, że jest to jedna z tych nagród, które cieszą mnie najbardziej. Moje zaangażowanie społeczne i dziennikarskie wyrasta bowiem w znaczącym stopniu z pasji obrony życia. Tysiące stron, które zapisałem (w formie felietonów, artykułów, książek bioetycznych, reporterskich czy wreszcie powieści),...
[pozostało do przeczytania 34% tekstu]
Dostęp do artykułów: