Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Polsce groził paraliż. Kontrolerzy w ostatniej chwili zgodzili się na porozumienie z rządem. O co naprawdę chodzi w tym proteście?

Dodano: 04/05/2022 - Nr 18 z 4 maja 2022

Loty na majówkę ostatecznie nie zostały odwołane, a porozumienie między Polską Agencją Żeglugi Powietrznej a związkiem zawodowym kontrolerów ruchu lotniczego zawarto na ponad dwa miesiące. Nie ma wątpliwości, że praca w wieżach kontroli lotów jest wymagająca – wszak po pilotach to najważniejsze osoby wpływające na bezpieczeństwo pasażerów. Jednak czy okres wojny na Ukrainie, gdy nad polskim niebem pełno samolotów z dostawami broni, jest odpowiednim czasem na wzniecanie protestów? Czy kontrolerzy zarabiają rzeczywiście źle? I wreszcie – dlaczego ich protest firmuje zaangażowana w walkę z rządem przedstawicielka świata PR-u? 

Dla milionów polskich pasażerów to dobra wiadomość – PAŻP doszła do porozumienia ze środowiskiem kontrolerów lotniczych wstępnie na ponad dwa miesiące. Umowa wygaśnie 10 lipca, więc przed tym terminem należy spodziewać się kolejnej awantury i przeciągających się negocjacji. Polsce groził paraliż z de facto wyłączonymi lotniskami na

     
12%
pozostało do przeczytania: 88%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów www.gazetapolska.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gazetapolska.pl

W tym numerze