Główną cechą tej władzy jest kłamstwo totalne

Napadają na nas nieustannie. Co pokolenie. Niemcy i Rosjanie. Używam tych nazw celowo. Na warszawskich domach, przed którymi rozstrzeliwano bohaterów ruchu oporu, wszędzie jest napisane „naziści” albo „hitlerowcy”. Jakby Niemcy nie uczestniczyli w tej wojnie!

(…) Nikt nie wspomina o Ruskich i o Niemcach. Jakby ich w ogóle nie było! A oni są i obecnie też wpływają na nasze życie, nasze wybory, nasze media. Wybory, o których się mówi, że będą wolne, nigdy takie nie będą, bo ich wyniki obliczają ruskie serwery. (…)

Wracając do „Żeby Polska była Polską”. W ostatnich latach, pod rządami obecnej koalicji medialno-politycznej, ta pieśń jest kompletnie zakazana. Nie wolno jej śpiewać, ponieważ ta władza nie życzy sobie, żeby Polska była Polską. Oni tego nie chcą. Oni nie znoszą naszej historii. Nie znoszą naszych rocznic. Podłączają się do nich fałszywie, jak widzieliśmy dzisiaj. To są fałszywe marsze, zrobione celowo, żeby móc w telewizji pokazywać, że było 11 różnych rocznic. To są wszystko fałszywki, robione po to, żeby nasz Marsz Niepodległości, marsz wolnych Polaków, zdeprecjonować. Żeby nas jak zwykle spychać do kąta i kłamać na nasz temat. Ponieważ główną cechą tej władzy jest kłamstwo totalne. (…)

Nie chcą naszej historii. Wyrzucili ze szkół historię Polski. Nie chcą naszych bohaterów, nienawidzą naszych pomników, nie chcą ich stawiać. I tutaj, Panie Komendancie, w imieniu wszystkich zgromadzonych chcę Panu powiedzieć, że dopóki sił starczy, będziemy walczyć o to, żeby w Warszawie stanął łuk triumfalny Cudu nad Wisłą. Hańbą jest sytuacja, w której Bitwa Warszawska nie ma w Warszawie pomnika, bo Moskwa zabrania. Taką mamy suwerenność! (…)
Polska to olbrzymia wartość, także dla Europy. Takich wartości, jakie Polska wnosi do Europy, już dawno tam nie ma. Godności ludzkiej, umiłowania wolności i solidarności. To są polskie cechy i one są Europie bardzo potrzebne. Tak samo jak Polsce.
[pozostało do przeczytania -1% tekstu]
Dostęp do artykułów: