„Przysięgamy wszystkim Polakom”, czyli jak PO zmieniła poglądy o 180 stopni. Przeciw aborcji, eutanazji i homo-małżeństwom

fot. Bartek Sadowski / Forum
fot. Bartek Sadowski / Forum

Kraj [Platforma, program, hipokryzja]

„Będziemy bronić praw religii, rodziny i tradycyjnego obyczaju, bo tych wartości szczególnie potrzebuje współczesna Europa (…). U podnóża Wawelu, gdzie złożone są szczątki naszych królów i wieszczów – przysięgamy wszystkim Polakom, że od tych zasad nigdy nie odstąpimy” – obiecywała Platforma Obywatelska w 2003 roku. W jej programie z 2007 roku był sprzeciw wobec liberalizacji aborcji i zakaz eutanazji. „Fundamentem cywilizacji Zachodu jest Dekalog. Wierzymy wspólnie w trwałą wartość norm w nim zawartych” – czytamy w dokumencie, do którego przedmowy napisali Donald Tusk i Bronisław Komorowski.

18 maja 2003 roku przez Kraków przechodzi manifestacja z hasłem „Tak dla Polski”. PO demonstruje poparcie dla członkostwa Polski w UE. Donald Tusk zapowiada, czym zamierza się w Unii zajmować: „To przede wszystkim wartości: nauka, kultura i religia – wszystko to wnosimy do Unii”.

Bronić praw religii i jednoczyć się z „chrześcijańskimi Narodami”

     
12%
pozostało do przeczytania: 88%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów www.gazetapolska.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gazetapolska.pl

W tym numerze