Kto osuszy pedofilską zatokę świń? Celebryci i lokalna elita wciąż bezkarni

Dzięki filmowi Sylwestra Latkowskiego na nowo odżyła sprawa skandalu pedofilskiego związanego z sopockim klubem Zatoka Sztuki. Wymienieni przez reżysera celebryci, którzy pracowali lub bywali w tym lokalu bądź bronili go po wybuchu afery, odcinają się teraz od niego albo zapowiadają kroki prawne wobec Latkowskiego. Tymczasem Marcin T., właściciel Zatoki Sztuki i znajomy wielu celebrytów – oskarżony o pięć przestępstw seksualnych, w tym wykorzystanie 14-latki – nie został nawet aresztowany.
 
„Na polecenie Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro, w Departamencie Postępowania Przygotowawczego Prokuratury Krajowej wyznaczono trzech prokuratorów, którzy pod kierownictwem Dyrektora tego Departamentu dokonają analizy i oceny okoliczności wynikających z filmu Sylwestra Latkowskiego »Nic się nie stało«. Prokuratorzy przeanalizują, czy wszystkie zdarzenia o charakterze pedofilskim pokazane w filmie były przedmiotem postępowań karnych. Prokuratorzy dokonają również analizy postępowań karnych dotyczących pedofilii ujawnionych w filmie, które zostały umorzone” – oświadczyła Prokuratura Krajowa po emisji w TVP najnowszego dokumentu Sylwestra Latkowskiego.
Taki krok, choć na pewno potrzebny, może być już spóźniony. Część śladów po pedofilskim procederze w Zatoce Sztuki już zatarto, a kierujący lokalem Marcin T., na którym ciąży zarówno współpraca i znajomość ze słynnym łowcą nastolatek „Krystkiem”, jak i poważne zarzuty seksualne (w tym pedofilskie), cały czas przebywa na wolności, mając możliwość wpływania na potencjalnych świadków.
 
Czym „zażądzała” Blanka Lipińska
W swoim dokumencie Latkowski – przypominając fakty zawarte choćby w znakomitej książce „Zatoka świń” Bożeny Aksamit i Piotra Głuchowskiego – kładzie nacisk na popularność klubu Marcina T. wśród celebrytów. Reżyser stawia przy tym pytania o ich współodpowiedzialność za to, co działo się w lokalu.
Jedną z najciekawszych postaci, która...
[pozostało do przeczytania 81% tekstu]
Dostęp do artykułów: