Oburzająca krzyżówka Piotra Lisiewicza

Nie mogło być inaczej – w 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II zasypali mnie Państwo propozycjami haseł na ten temat, proponowali je m.in. stali Czytelnicy – Janina Firla, Waldemar Dubaniowski i Przemysław Stawarz. Przy tej okazji – adresatami kampanii ataków na dziedzictwo Jana Pawła II nie jesteśmy my, którzy pamiętamy Jego pontyfikat. My widzieliśmy na własne oczy i nikt nam do końca życia nie wmówi, że było inaczej. Ich adresatami są najmłodsi, którzy już pamiętać nie mogą. W naszych rękach to, by od pierwszych lat życia znali każdy symbol, każdy element kodu kulturowego dotyczący Jana Pawła II. By wiedzieli, co było na Franciszkańskiej, co w Wadowicach i znali piosenkę „Leć, muzyczko”. Od tego niech się zacznie, na głębię przyjdzie czas. Nagrodą główną jest tym razem album Agnieszki Kowalczyk „Zwierciadło polskości XIX stulecia. Gazeta Polska w latach 1826–1907”.

Hasło zeszłotygodniowej krzyżówki o Marszałku Piłsudskim to BIJ BOLSZEWIKA, nagrody przyznam za tydzień. Dziś nagrody za krzyżówkę sprzed dwóch tygodni z hasłem GŁOWA PAŃSTWA. Nagrody główne, czyli książki dla Antoniego Macierewicza „Niepodległość ma jeden kształt”, otrzymują Grażyna Zając z Wieliczki i Przemysław Stawarz z Łodzi. Nagrody niespodzianki trafiają do Sławomira Antczaka z Jarocina, Mateusza Pluty ze Środy Wielkopolskiej, Jędrzeja Nawrockiego z Brzegu i Kazimierza Hyrycza z Elbląga.
Przypominam, że w naszej krzyżówce nagród nie losujemy. Rozwiązanie to hasło krzyżówki (tworzą je litery z kratek oznaczonych cyferkami w prawym dolnym rogu). Oprócz hasła podać trzeba OBOWIĄZKOWO propozycję haseł (wyrazów) do kolejnej krzyżówki wraz z opisem oraz Państwa adres. Ci z Państwa, którzy podadzą prawidłowe hasło krzyżówki i najciekawsze pomysły do krzyżówek kolejnych, mogą wygrać dwie nagrody główne i cztery niespodzianki. Nagrody można więc wygrywać wielokrotnie, decydują nadesłane pomysły. Koniecznie podawajcie nam Państwo swój adres, na który mamy wysłać upominki...
[pozostało do przeczytania 5% tekstu]
Dostęp do artykułów: