Kultura



WYSTAWA RZEŹBY


„Cywilizacja” – taki tytuł nosi najnowsza wystawa prac Michała Batkiewicza, którą do 16 września obejrzeć można w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli. Na wystawie prezentowane są fantazyjne płaskorzeźby oraz ciekawe w formie obiekty, łączące aluminium i brąz z kamieniem. W pracach artysty dostrzec można przedstawienia zwierząt i zwierzęco podobnych postaci, przypominających bajkowe stwory. Na dziedzińcu muzeum zobaczyć można z kolei kilkumetrowe, strzeliste rzeźby aniołów. Swoją formą nawiązują do gotyckiej filozofii, kierującej wzrok widza ku sferom niebieskim.

FILM I DŹWIĘK

„A Strange Hour In Budapest” to film, jaki zaprezentuje w Łodzi były członek grupy Depeche Mode, Alan Wilder. Jest to dokument prezentujący koncert autorskiego projektu artysty pod nazwą „Recoil”. Koncert został nagrany w Budapeszcie, a jego rejestracji podjął się reżyser Atilla Herko. Pokaz w łódzkim kinie „Bałtyk” odbędzie się 28 października, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit. Zainteresowanie pokazem jest już bardzo duże. Cena biletu – 30 zł. Miejsca będą nienumerowane.

TRASA BLUESOWA

„Dave Herrero & The Hero Brothers Band” – już od piątku ruszają w trasę koncertową po Polsce. Dave Herrero to wybitny, młody amerykański kompozytor, gitarzysta i wokalista bluesowy. Wychowany został w wielopokoleniowej rodzinie muzyków. Jego dziadek urodzony jeszcze w Republice Dominikany prowadził orkiestrę, która grała na Światowych Targach w Nowym Jorku w 1939 r. Dave od 18. roku życia udziela się na scenie bluesowej. Grał m.in. z Marcią Ball, Sethem Walkerem czy Lazy’em Lesterem. Komponuje muzykę do popularnego programu „Oprah”. W Polce koncertować będzie do
19 września. Szczegóły na www.delata.art.pl

KONCERT W MUZEUM

„Rockowe muzeum” – koncert pod tym tytułem odbędzie się 30 sierpnia, o...
[pozostało do przeczytania 42% tekstu]
Dostęp do artykułów: