Oburzająca krzyżówka Piotra Lisiewicza

Jak nazywa się złośliwy stwór ze skandynawskich wierzeń ludowych albo rola, jaką odgrywa Tusk jako internauta? Jak nazywamy stan, w czasie którego można przełożyć wybory i strzelać z broni palnej do opozycji? Czy wiecie, który aktor zarabia kokosy w rosyjskim serialu „Bezsenność”, a w Polsce atakuje dyktaturę PiS? Dziś krzyżówka aktualna, a nie tematyczna jak w poprzednich numerach. Nagrodą główną są „Wierszyki codzienne” Marcina Wolskiego.

Hasło krzyżówki sprzed tygodnia, tej o II Rzeczpospolitej, to SZWOLEŻEROWIE, nagrody przyznam a tydzień.  Dziś nagrody za krzyżówkę sprzed dwóch tygodni, tę z hasłem PRYMAS NIEZŁOMNY. Nagrody główne, czyli płyty Leszka Czajkowskiego i Pawła Piekarczyka „Zapiski walki, zdrady i zwycięstwa” otrzymują ks. Hieronim Chamski z Płocka i Lucjan Baranowicz z Łodzi. Nagrody niespodzianki trafiają do Dariusza Olszewskiego z Mławy, Ryszarda Parowskiego ze Skarżyska-Kamiennej, Eugeniusza Grześkowiaka z Poznania i Mateusza Pluty ze Środy Wielkopolskiej.
Przypominam, że w naszej krzyżówce nagród nie losujemy. Rozwiązanie to hasło krzyżówki (tworzą je litery z kratek oznaczonych cyferkami w prawym dolnym rogu).  Oprócz hasła podać trzeba OBOWIĄZKOWO propozycję haseł (wyrazów) do kolejnej krzyżówki wraz z opisem oraz Państwa adres. Ci z Państwa, którzy podadzą prawidłowe hasło krzyżówki i najciekawsze pomysły do krzyżówek kolejnych, mogą wygrać dwie nagrody główne i cztery niespodzianki. Nagrody można więc wygrywać wielokrotnie, decydują nadesłane pomysły. Koniecznie podawajcie nam Państwo swój adres, na który mamy wysłać upominki. Przypominam też, że rozwiązania krzyżówki dotrzeć muszą do nas do wtorku na email: krzyzowka@gazetapolska.tv (chwilowo wstrzymujemy przesyłki listowne).
[pozostało do przeczytania -1% tekstu]
Dostęp do artykułów: