Rosja: Horror from real Mordor

Wiadomości z kraju wiecznej szczęśliwości, czyli cotygodniowy przegląd ciekawostek z Federacji Rosyjskiej. Od Kaliningradu pod chińską granicę. Od Moskwy do wiosek na Przywołżu.

Mission impossible
Jeszcze tego samego dnia, kiedy prezydent Putin oznajmił, że pełnomocnictwa w sprawie walki z pandemią przekazuje władzom regionalnym, trzej szefowie regionów – obwodu archangielskiego, Republiki Komi oraz Kamczatki – podali się do dymisji. Ale czy to możliwe, że przyczyną nagłych odstawek był brak wiary we własne siły i lęk przed odpowiedzialnością? Nie chce się w to wierzyć – przecież powierzenie przez prezydenta tak doniosłej misji powinno się traktować jak najwyższy zaszczyt!
 
Wirus separatyzmu
Ramzan Kadyrow zamknął granice Czeczenii. Republika zakazała wjazdu na swoje terytorium osobom bez miejscowego meldunku, przestała przyjmować rejsy lotnicze, pociągi i wszelki ruch samochodowy. Przyczyna tej decyzji to oczywiście koronawirus, który sam jest równie sympatyczny jak wspomniany powyżej Ramzan Achmatowicz. Ale i tak każda informacja o tym, że Czeczenia w jakiś sposób odgradza się od Rosji, zawsze brzmi intrygująco.
 
Wyleczeni na zawsze
Pięć osób zastrzelił przed własnym blokiem pracownik ambulatorium neuropsychiatrycznego w Jełatmie w obwodzie riazańskim. Sąsiedzi podpadli, bo hałasowali pod jego balkonem i nie słuchali jego próśb, żeby poszli do domu. Następni będą teraz już wiedzieć, co grozi każdemu, kto nie przestrzega reżimu samoizolacji i nie słucha zaleceń pracowników służby zdrowia. Z koronawirusem naprawdę nie ma żartów.
 
Pod opiekę patrona
Para szczęśliwych młodych rodziców z Nowokuzniecka w obwodzie kemerowskim postanowiła nazwać nowo narodzonego potomka w sposób oryginalny, ale jak najbardziej na czasie. Na cześć koronawirusa nadali mu więc imię Covid. Maleństwu życzymy dużo zdrowia. I oby doczekało w...
[pozostało do przeczytania 33% tekstu]
Dostęp do artykułów: