Oburzająca krzyżówka Piotra Lisiewicza

Gdyby ktoś miesiąc temu powiedział mi, że nasza oburzająca z natury krzyżówka przypominać będzie krzyżówki z gazetek parafialnych, pewnie bym nie uwierzył. Ale o czym miałaby być w czasie koronawirusa? O wyczekiwanej, koniecznie słonecznej wiośnie było tydzień temu, więc dzisiaj będzie o tym, czego w tym roku będziemy pozbawieni, ku radości różnych Czarzastych i Jaśkowiaków, czyli normalnego przeżywania Wielkiego Postu, a wiele wskazuje, że i Wielkanocy, co na razie nie mieści nam się w głowie. Dziś więc krzyżówka wielkopostna, może trochę mniej oburzająca, choć oburzające pytanie o patrona totalnej opozycji, który według jednej z wersji był bogatym prawnikiem i połakomił się na trzydzieści srebrników, paść oczywiście musi.

Hasło krzyżówki sprzed tygodnia to BYLE DO WIOSNY, nagrody przyznam za tydzień. Dziś wyróżnienia za krzyżówkę sprzed dwóch tygodni, tę z hasłem PIERWSZA DAMA. Nagrodę główną, czyli „Wierszyki codzienne” Marcina Wolskiego, otrzymują Wiesława Biedroń ze Skawy i Marian Trzopek z Meszna. Nagrody niespodzianki trafiają do Zofii Zagórskiej z Jedliczów, Bożeny  Sztaby z Krakowa, Jędrzeja Nawrockiego z Brzegu i Eugeniusza Grześkowiaka z Poznania.

Przypominam, że w naszej krzyżówce nagród nie losujemy. Rozwiązanie to hasło krzyżówki (tworzą je litery z kratek oznaczonych cyferkami w prawym dolnym rogu). Oprócz hasła podać trzeba OBOWIĄZKOWO propozycję haseł (wyrazów) do kolejnej krzyżówki wraz z opisem oraz Państwa adres. Ci z Państwa, którzy podadzą prawidłowe hasło krzyżówki i najciekawsze pomysły do krzyżówek kolejnych, mogą wygrać dwie nagrody główne i cztery niespodzianki. Nagrody można więc wygrywać wielokrotnie, decydują nadesłane pomysły. Koniecznie podawajcie nam Państwo swój adres, na który mamy wysłać upominki.

Przypominam też, że rozwiązania krzyżówki dotrzeć muszą do nas do wtorku na email krzyzowka@gazetapolska.tv albo listownie na adres „Gazeta Polska” ul. Filtrowa 63 m. 43, 02-056...
[pozostało do przeczytania 0% tekstu]
Dostęp do artykułów: