Tęczowy terror w natarciu. Objazdowi donosiciele, czyli nowe strachy na wróble na polskiej wsi


W Polsce trwa ofensywa „tęczowych terrorystów”, którzy wyszukują miasta, szkoły i gminy, gdzie mieszkańcy nie życzą sobie promocji LGBT. Atakowane są zwłaszcza te miejscowości, które wprowadziły lub zamierzają wprowadzić Kartę Praw Rodzin. Samorządowcy dostają pisma, w których straszy się ich odebraniem funduszy unijnych, co jest oczywiście wierutną bzdurą. Atak przypuściły także lewackie media, które wzywają do zrywania współpracy z gminami, które wprowadziły uchwałę, że są wolne od ideologii LGBT.

„Wysyłamy 52 donosy na „strefy wolne od LGBT” do bliźniaczych regionów UE. Zerwijcie umowę! OKO.press wzywa 52 unijnych partnerów polskich gmin i rejonów, które przyjęły uchwałę, że są strefą »wolną od ideologii LGBT«, do zerwania/zawieszenia umowy partnerskiej. Obywatelski donos jest wyrazem przekonania, że trzeba zrobić wszystko, by zatrzymać homofobiczną nienawiść w Polsce i w Europie, zanim będzie za późno. Prosimy Czytelników o wsparcie. To nie znaczy, że nie widzimy dyskryminującego charakteru innych dokumentów. Samorządowe Karty Praw Rodziny zobowiązują władze lokalne do »szczególnego wspierania rodzin«, ale podkreślają, że elementem wsparcia ma być »zapewnienie ochrony przed wpływami ideologii podważających autonomię i tożsamość rodziny«. W prawicowym dyskursie to nic innego, jak opowiedzenie się przeciwko osobom LGBT, które zostały sklejone z obcą i niebezpieczną »ideologią«, ale samorządowcy nie zdecydowali się na użycie opisu osób nieheteroseksualnych wprost. Na naszej liście euro-donosów znalazło się ostatecznie 13 podmiotów. Poniżej publikujemy listę gmin i województw wraz z ich 53 partnerami, do których rozesłaliśmy apel. Załączamy też polskie i angielskie wersje uchwał” – czytamy na lewicowym portalu oko.press.
„Inspiracja” lewicowych środowisk to decyzja francuskiej gminy Saint-Jean-de-Braye, która zerwała partnerstwo z podtarnowskim Tuchowem (woj. małopolskie) po tym, jak miasto Tuchów przyjęło uchwałę o gminie...
[pozostało do przeczytania 72% tekstu]
Dostęp do artykułów: